blijven wonen tot zijn einde en wij kwamen op de nieuwe boerderij op het Imkeland vandaar dat wij de plaats Imkewerf gedoopt hebben. Wij waren nog geen 2 jaar getrouwd toen vader op 16 Maart 1905 overleden is. Dit is dan een en ander uit het leven van jouw over grootvader Dirk Wit Az. waar jij naar vernoemd bent. Dat je ouders op dat idee kwamen, daar ben ik hun heel dankbaar voor. Niet omdat ik naamziek ben, daar acht ik mij gelukkig boven verheven. Maar in de eerste plaats was hij nog nooit vernoemd, tenminste niet in de rechte lijn, en dat kindje heeft maar enkele maanden geleefd. Ten tweede was ik er blij om, omdat hij eigenlijk de stichter is geweest van het bedrijf waarop wij, jouw grootmoeder en ik, 33 jaar op geboerd hebben en waar wij in 1936 opgevolgd zijn door jouw vader en moeder. Dat het is geworden wat het thans is, hebben wij in de eerste plaats te danken aan het goede en voorzichtige beleid van onze wederzijdsche ouders die allen van eenvoudige afkomst waren. In de tweede plaats aan de tijdsomstandigheden waarin wij geleefd hebben en die wij zoo goed mogelijk benut hebben, want velen hebben door die zelfde tijdsomstandig heden te ruim geleefd, hebben de stok te ver gezet en zijn er door te gronde gegaan. We hebben steeds ons best gedaan om wat over te houden en zoo mogelijk veilig rentegevend te beleggen voor onze kinderen. Ik hoop, en ik twijfel daar ook niet aan, dat die wil ook bij jouw ouders aanwezig zal zijn. Ik hoop van harte dat zij nog vele jaren op Tolke moge boeren en dat jelui waardige opvolgers van de familie mogen worden. De kaasmakerij Als wij nog even een terugblik werpen op de vorige eeuw, dan kunnen wij consta- teeren dat: hoewel er wel eenige vooruit gang te bespeuren viel, die vooruitgang toch een zeer langzaam verloop had. De kaas die tot nog toe op de boerderij 11

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 13