Van de voorzitter hagen e.o. ïagen ijper ichhorn Qiijper 24) 215473 M. van de Pol immer immer GroofF We zijn inmiddels aangeland in 2001. De winter wil niet erg doorzetten, maar historisch gebeurt er in Schagen van alles. Wie op 18 januari de lezing van Simon Borstein over de geschiedenis van joods Schagen heeft gemist,heeft echt iets gemist. Hier werd een stukje geschiedenis van Schagen uit de doeken gedaan,waarover in archieven wei nig of niets is te vinden. Het project Slot Schagen is nu eindelijk echt van start gegaan. Op het Slotplein staat een groot bord vol informatie over wat er op het kasteelter rein gaat komen. Men heeft de serieuze bedoeling het publiek zoveel mogelijk op de hoogte te houden van de gang van zaken. De pagina-grote artikelen in de Schager Courant maken daar deel van uit. De Historische Vereniging Schagen e.o. heeft geen zitting in het Stichtingsbestuur dat uiteindelijk het beheer gaat voeren, maar is wel betrokken bij de inrichting van een openingstentoonstellingen de realise ringvan een boek, die beide deel uit gaan maken van de openingsceremo nievan 'Het nieuwe Slot van Schagen', zoals het wordt genoemd. Uit de krant heeft U - middels foto en tekst - kunnen vernemen dat Schagen een tweede maquette rijk is. Dhr. Dieffenbach, oud-bouwkundig tekenaar met veel ervaring in restauratie van oude gebouwen, heeft na de maquette van het kasteel van Schagen die in Vreeburg is te bewonderen, nu ook een maquette gemaakt van de oude St.Christophoruskerk die in 1895 helaas is verbrand. Het pronkstuk staat in zijn opvolger de Grote Kerk op de Markt. En ondertussen ligt er bij boekhandel Plukker een nieuw fotoboekje met ansichtkaarten van oud-Schagen. Over de komende jaarvergadering treft U hieronder de nodige informatie aan. Hopelijk tot dan Veel leesplezier! Fred Timmer Jaarvergadering De jaarvergadering 2001 zal gehouden worden op donderdag 26 april a.s. in het Oude Slot aan de Markt te Schagen. Aanvang 20.00 uur. De stukken voor de vergadering zullen u separaat worden toegezonden. Na afloop van de vergadering om c.a. 20.30 uur zal er een dialezing worden gehouden met als onderwerp 'Schagen Oud en Nieuw'. U kunt dan zien hoe het was en wat er in de loop der jaren van is gemaakt. De toegang voor leden is gratis, belangstellenden betalen f 5,-. Inhoud Terug van weggeweest pagina 2 Zoektocht naar een gevelsteen pagina 3 Het revuegezelschap van Jan Buisman in 1928 pagina 7 Van het oude en het nieuwe Slot van Schagen (2) pagina 8 Schagen van boven pagina 10 De Kroniek van Maria Boodschap 8 pagina 15 Zuster Martina pagina 20 Cornelis Bok De Diefstal pagina 21 1

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 3