SCHAGEN Historisch nieuws Cadeau voor de feestdagen C H R O N Y K van de gantfche oude Heerlykheid van het Dorp De Kakelepost Verenigingsavonden november 2000 nr. 4 Wat kan het Regionaal Archief voor u beteke nen? Zoals u uit de pers heeft kunnen verne men is het oud archief van de gemeente Schagen overgebracht naar het Regionaal Archiefin Alkmaar. Op een enkele uitzonde ring na zijn de archieven van de gemeenten rond Alkmaar op een centrale plaats te raad plegen. Wat het Regionaal Archief voor u kan betekenen zal op donderdag 16 november 2000 door de heren Bert Veer en Harry de Raat aan de hand van unieke archiefdocumenten verteld worden. De bijeenkomst wordt gehou den in het Oude Slot aan de Markt en begint om 20.00 uur. De toegang voor leden is gratis, belangstel lenden betalen f5,-. De geschiedenis van joods Schagen Op donderdag 18 januari 2001 zal Simon Bornstein, de auteur van het artikel in dit nummer van De Kakelepost, een lezing hou den over de geschiedenis van de joden in West Friesland met speciale aandacht voor de jood se gemeenschap in Schagen. De lezing zal gehouden worden in het Oude Slot aan de Markt en begint om 20.00 uur. De toegang voor leden is gratis, belangstellenden betalen f5,-. Jaarvergadering De jaarvergadering zal volgend jaar eind maart of begin april worden gehouden. Nadere informatie krijgt u in het volgende nummer van De Kakelepost. Stadswandelingen De bekende "Stadswandeling door Schagen" samengesteld door Jan Eichhorn en Marjorie Pigge is inmiddels tien jaar oud en is aan een grondige herziening toe. Deze winter zal de inhoud geactualiseerd worden. Het bestuur is bezig met het opzetten van een pool van rondleiders die aan de hand van bovengenoemde gids rondleidingen door ons mooie Schagen kunnen verzorgen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de secretaris. Correctie Pag. 2 Rens Rus is overleden op 21 nov. 1999 i.p.v. 1990. Erfgoed cursussen 2000 - 2001 De Stichting Museaal en Historisch Perspectief Noord-Holland organiseert deze winter weer een aantal aantrekkelijke cursus sen. Naast herhaling van de 'succesnummers' zijn enkele nieuwe onderwerpen zoals onder- wijsgeschiedenis en biografisch onderzoek in het aanbod opgenomen. Een informatieboekje met het volledige cur susaanbod en informatie over de plaats en de kosten kunt u aanvragen bij het bureau van de Stichting Museaal en Historisch Perspectief Noord-Holland, Postbus 5348, 2000 GH Haarlem, tel. 023-5531498, fax 023-5318436, E-mail: helling(a)mhp-nh.nl.

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 4