Van de voorzitter Ondanks dat we in september nog prachtige dagen hebben gehad, loopt Fred Timmer de zomer zichtbaar naar een einde. De dagen worden korter en voor het merendeel van ons zitten de vakanties erop. Tijd dus om weer actief met Schagens historie aan de gang te gaan. U hebt er waarschijnlijk helemaal niets van ontdekt, maar aan het einde van de zomer is het oud-archief van de gemeente Schagen - dat zich in de kelder van het gemeentehuis aan de Markt bevond - overgebracht naar het Regionaal Archief te Alkmaar. Dit in verband met het feit dat het gehele gemeentelijke ambtelijk apparaat op termijn naar het stadskantoor aan de Laan verhuist. Wij denken dat het oud-archief van Schagen in Alkmaar op de juiste plaats is. Men kan het daar op de juiste manier beheren. Bovendien is het archief in Alkmaar zeer goed bereikbaar, zowel per trein als per auto. De Hertog Aelbrechtweg 5 ligt namelijk pal naast station Alkmaar-Noord, met parkeerruimte voor de deur. Het Regionaal Archief is geopend op dinsdag t/m vrijdag 8.45 to 16.45 uur- U kunt er ook op dinsdagavond terecht. In het kader van deze verhuizing zal dit archief binnenkort voor ons een interessante presentatie verzorgen. Nader bericht in De Kakelepost. Tijdens de Open Monumentendag was de Historische Vereniging Schagen e.o. present in de Grote Kerk op de Markt met de foto-tentoonstelling die daar ook tijdens de Westfriese donderdagen te zien was. Er was al die dag een flinke belangstelling. Zoals u in de krant hebt kunnen lezen worden de bouwplannen op het kasteelterrein nu menens. Gedurende de bouw willen we in De Kakelepost een rubriek voeren onder de kop 'Van het ouder en het nieuwe slot van Schagen', waarin oud nieuws en bouwnieuws aan bod moet komen. Voor uw historische nieuws en allerlei materialen die van belang kunnen zijn voor de historie van Schagen kunt u altijd een bestuurslid bellen. Schroomt u niet, want we komen liever twee keer teveel dan één keer te weinig. Inhoud Historisch nieuws pagina 2 Moeten we zo doorgaan? pagina 3 Het hoge bruggetje pagina 4 Kille Koudesj Schagen, geschiedenis van een vergeten Joodse gemeente in het Hollands Noorderkwartier pagina 5 De Kroniek van Maria Boodschap 7 pagina 17 Van het oude en het nieuwe Slot van Schagen (1) pagina 20 Cornelis Bok De Diefstal pagina 21 Veel leesplezier!

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 3