waarvan de ns huis is t geeft altijd chreven wor den en dat in aak. ilenvoorraad n plek naast e kolen- een mooi iet midden een een mooi iwe kast op de ïutsel- en irdieping ke beddenkast ad bedden- t onze grote ap zes mei een aangeboden :holen een bij- :ht hadden en tiende juni is retraite er blij naar ind juli was oordeVGLO al de modes- bij elkaar. De an naar huis. al, waar ieder- en die door de en. aarde moeder at de zusters nochten gaan. imilie en voor j juli kregen aitOs te loge ren. De hele maand augustus was het druk met uitgaan en logees ontvangen. Op 19 augustus is moeder naar Zeist geweest waar haar zwager woont, haar eigen broers en zusters zijn allemaal overleden. Op 20 augustus hebben we bisschoppelijke visitatie gehad door deken Jacobs uit Alkmaar. De visitatie is rustig en gezellig verlopen. Tot slot heb ben we een kort Lof met puntje gehad, waarna de deken bij de zusters in de ref ter kwam. Op 15 augustus werd de nieu we kapel op de Keins ingezegend. De zusters zijn er een week later heen geweest en hebben bij de put gestaan die nog niet ommetseld was. De bibliotheek heeft een grote verandering ondergaan. Moeder heeft veel oude boeken opge ruimd en er nieuwe voor in de plaats gegeven. Ze zijn allemaal opnieuw gekaft en nagezien, zodat alles er als nieuw uit ziet. De vakantie hebben we gezellig doorgebracht met onze oudjes. Met de zusters zijn we een dag uitgeweest. Met twee grote auto's karren over Haarlem, Den Haag en Scheveningen. We hadden die dag prachtig weer. In de augustus maand waren er veel natte en koude dagen zodat we ons in de recreatiezaal moesten vermaken. In september zijn de scholen weer begonnen, allemaal met voldoende leerlingen, zodat alles weer rustig z'n gang ging. Eind oktober had moeder haar naamdag, maar omdat het op een zaterdag viel heb ben we het feest verzet naar zondag. Ook onze inwonenden hebben moeders feest gevierd en waren zeer content met de heerlijke traktaties. Op 23 november was er weer een feest. Op deze dag gingen we het jubeljaar van het 125 jarig bestaan van onze congregatie in. Gesukkel met de mannenzuster De laatste tijd hebben we erg gesukkeld met 'n mannenzuster. Na zuster Victorina, die begin januari 1953 vertrokken was, was er telkens een ander, hetgeen voor de mannen niet erg plezierig was. Eerst was het zuster Angelus die de bediening niet aankon, daarna was het zuster Imeldis die na vier maanden ziek werd en naar Rosmalen ging. Toen hadden we weer niemand voor die goede oude mannen en was het weer behelpen. De een zorgde voor dit, een ander voor dat. Na twee jaar, in november 1955, kre gen we zuster Magenda die in mei van het volgende jaar alweer vertrok. Zuster Cunegonda Meester van de vrouwenafdeling werd toen mannenzuster. Dat werd een teleurstelling voor de mannen want op 13 november 1956 vertrok ze uit Schagen. Nu was het weer wachten op iemand voor de heren afdeling. De volgende dag kwam zuster Geertrude uit het Elisabeth in Amsterdam. Zij ver trok echter al weer snel. Midden december bracht moeder haar naar Moergestel. De mannen werden ontevreden en zeiden: "Waarom gaat telkens onze zuster weg, de andere zusters blijven toch ook veel langer hier?" Het was echt vervelend, 't was maar steeds inpakken en uitpakken van dozen en doosjes, 't was maar reizen en trekken. Van het moederhuis was geen bericht ontvangen of we een ande re zuster zouden krijgen, dus wachtten wij maar af. De verrassing was echter nabij. De dag na het vertrek van zuster Geertrude, omstreeks half twaalf, werd er aan de voordeur gebeld. Er stond een flinke grote zuster op de stoep die in huize Maria Boodschap moest zijn. Toen zuster Sofie in de refter kwam om voorgesteld te worden ging er een luid gejuich op. Zo blij waren we met haar. wordt vervolgd 19

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 21