feest vierde dachten velen dat het voor die gelegenheid was. Zijn feest hebben we heel mooi gevierd; heel het huis was in rep en roer! Onze Fröbelscholen waren veranderd in receptiezalen. Omdat pastoor nog ziekelijk was had den wij er het meeste werk aan. De grootste leerlingen van de Fröbelschool hebben de pastoor, de kapelaan, pastoor Deen, pastoor Does en alle ouders van de kinderen een heerlijke gezellige avondbereid met mooie en aardige stuk jes waarover ieder zeer content was. Pastoor Brouwer had op 14 juni in Haarlem waar hij was voor het zilveren feest van vicaris Groot, een beroerte gekregen en is op 2 juli in ons huis geko men op de ziekenkamer, waar hij door moeder Cunegonda verpleegd werd. Een nieuwe moeder Moeder was al bijna 6 jaar in Schagen en kon dus een overplaatsing verwachten. Deze kwam op 2 februari 1956, en moe der vertrok op de achtste 's middags om een uur naar het moederhuis. Op donderdag 9 februari kregen wij een nieuwe moeder. Het was de moeder van Aarle Rixtel de eerwaarde moeder Florina. Zij was Hollandse van geboorte maar had als moeder steeds gewerkt in Brabant en België. Toen hare eerwaarde door moeder Josefina gebracht werd heeft de assistente haar toestemming gevraagd om de tafels maar weer terug te zetten daar dat veel beter was. De negentiende hebben we de installatie van moeder Fiorina gevierd wat een gezellige dag is geworden. We gaan zo maar weer verder en hopen dat we weer zes jaar rustig en blij mogen voortleven. Om een goed begin te krijgen in moe ders nieuwe huis gingen er in april al een oude dame en twee heren, waarvan de ene maar twaalf dagen in ons huis is geweest, naar de hemel. Dit geeft altijd drukte; de een moet uitgeschreven wor den en de ander ingeschreven en dat in de maand van de schoonmaak. In de maand mei is onze kolenvoorraad verzet en verplaatst naar een plek naast de kerk. Op de plaats van de kolen- schuur heeft moeder toen een mooi tuintje laten zetten met in het midden een groot bloemperk, hetgeen een mooi effect geeft. In juni hebben we een nieuwe kast op de slaapzaal gekregen, een knutsel- en kapelkast. Op de tweede verdieping heeft moeder toen een flinke beddenkast laten maken om de voorraad bedden goed netjes te bewaren. Tot onze grote verwondering hebben we op zes mei een televisietoestel gekregen, aangeboden door de heer Koordes. In juni kregen de kleuterscholen een bij drage die wij allang verwacht hadden en eindelijk gekregen. De vijftiende juni is onze moeder in Tilburg op retraite geweest en op de 25ste weer blij naar Schagen teruggekomen. Eind juli was het weer tentoonstelling voor de VGLO en de kleuterschool. Vooral de modes how bracht veel bezoekers bij elkaar. De ouders gingen weer voldaan naar huis. Evenzo op de kleuterschool, waar ieder een plezier had in de dingen die door de kleuters gefabriceerd waren. Vakantie voor de zusters Na de retraite van de eerwaarde moeder was meteen afgekomen dat de zusters een dag naar hun familie mochten gaan. Dat was heerlijk voor de familie en voor de zusters natuurlijk. Op 3 juli kregen we de eerste twee zusters uit Os te loge- 18

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 20