De Kroniek van Maria Boodschap 7 I f Schagen. Is k nodig? enige Joden in Nederlands ar. Joden leun en worden op Joodse begraaf- ler, Enkhuizen, nde de afge- a nieuwe gene- Noorderkwar- aeen meer i hen is het te leven opbloeit, igdie de aan- oge nastreeft •dehuis in te und door de lans kerkt. Of worden zal de ïeente Alkmaar eriem Noord- nnah tal van aderwijs aan In Heiloo jeen voor tradi- ;n. Ook genie- nuit het Noor- aderwijs aan het arium in nnis, de sociale aor Joods leven a gegeven zal de van de) Tweede il de Joodse toe- nog lang bepa- 1 maart 1973) is enis in het erde ol Holland in het Nederlands terdam. 'wetenschap en ie Nieuwe en Universiteit van Tentoonstellingen VGLO en kleuterscholen Deze tentoonstellingen werden gehou den voor de grote vakantie van 1953. Heel veel ouders hebben toen de scholen bezocht. De kinderen komen heel graag naar school, en telkens komen er weer nieuwe aanvragen van jonge leerlingen. Ook de Modevakschool gaat steeds vooruit, veel meisjes geven zich op voor de vakken lingerie, kostuum en coupeu se, en bijna allemaal slagen zij. Ook onze Fröbelschool gaat steeds voor uit, iedere vakantie nemen we weer nieu we kleintjes aan. De kinderen komen heel graag en leermiddelen zijn er nu in overvloed, hetgeen ook op de ouders goed werkt. In de grote vakantie van 1954 zijn er weer mooie verbeteringen aangebracht in de Modevakschool en Fröbelschool. De lokalen zijn gesausd en geschilderd en de plafonds wit gemaakt. Met behulp van een kenner van kleuren en het men gen daarvan zijn alle lokalen verschil lend van kleur gemaakt, wat een mooi effect geeft. Moeder is dan ook heel trots op onze mooie scholen die zij bij gele genheid aan ouders en andere belang stellenden toonde. Op de Fröbelschool wordt nu ook veel gewerkt met vrije arbeid en moeite noch geld heeft moeder gespaard om alles wat daarvoor nodig was aan te kopen. Voor de keuken zijn ook veel nuttige din gen gekocht, zoals een klein machientje om groenten te snijden enz. In de kapel zijn er nieuwe planken gekomen onder de banken om de boeken erop te leggen. Ook hebben we kussentjes of matjes gekregen op de knielbank. Ook op de afdelingen van de inwonende mensen zijn veel verbeteringen aange bracht, zoals stoelen, leunstoelen, tafel zeiltjes, vloerkleedjes, bedspreien en versiering op de kasten. Ook zijn er nieuwe etensborden en kopenschotels gekocht. Dit alles stemt de mensen tot tevredenheid. Verder ging alles rustig zijn gang. De zusters bleven God zij dank allen gezond, zodat ieder zijn werk kon verrichten. In de zomer van 1954 hebben we een nieuwe kapelloper gekre gen. De oude loper, grijs met rood, was versleten en ligt nu op de bovengang. De nieuwe loper heeft een donkerbruine rand en is lichtbruin in het midden. Visitatie Op 13,14 en 15 december is er visitatie geweest door moeder Vicaresse. We hebben toen een paar prettige dagen gehad. De tafels in de refter zijn omge zet omdat het daar zo donker is. Erg bevalt dit niet omdat moeder nu vlak bij de open deur zit. Iedereen moet achter moeder om de refter in en uit en omdat het tocht is moeder steeds verkouden. Zuster Josefa is op 7 januari 1955 ver trokken naar Kerkdriel. Voor haar in de plaats is zuster Majelle uit Kerkdriel gekomen. Op 30 maart hebben we zuster Raphaella gekregen uit het moe derhuis die komt onze nieuwe kostuums naaien. De laatste week van mei zijn er nieuwe bovenramen in de refter, de recreatiezaal en in moeders kamertje gezet. Ze zijn voorzien van een nieuw soort glas dat erg veel licht doorlaat, wat goed is te merken. Nieuwe kleding Op 14 augustus hebben we een nieuwe habijt gekregen waarmee we de volgen de dag voor het eerst mee in de kerk kon den verschijnen. Omdat pastoor Brouwer toen juist zijn 40-jarig priester- 17 Maria Boodschap 7 Het initiatief tot de oprichting van een commitee dat zich tot doel stelde de beide plaatselijke bejaardenhuizen te voorzien van een televisietoestel werd genomen door de heer Koordes. Spontaan vond hij notaris De Boer en de heren Sinnige en De Ruyter bereid om zit ting te nemen in de organisatiecommis sie. Toestemming van burgemeester Wognum was snel verkregen en zo kwam de actie snel op gang. De inzameling slaag de naar wens en er wasjuist geld genoeg om twee grote toe stellen te kopen en te laten installeren door Nic. Snaas. F

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 19