Van de voorzitter Op woensdag 19 april jl. vond onze jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats in Het Oude Slot aan de Markt. Zoals gebruikelijk was de ledenvergadering kort en bondig, ook al moesten we afscheid nemen van twee bestuursleden. Mevr. M.G.Pigge vond het na ruim tien jaar welletjes, dhr. H. Hulshof was acht jaar voorzitter. Beiden blijven echter actief betrokken bij de Schager historie: mevr. Pigge is lid van de gemeentelijke monumentencommissie en dhr. Hulshof trekt de kar bij museum boerderij Vreeburg. We konden echter ter vergadering melden dat dhr. F. van Zwam de bestuursgelederen wilde komen versterken. Hij zal zich vooral bezig gaan houden met ons lijfblad 'De Kakelepost'. Een en ander betekent dat ik mij - naast het voorzitterschap - vooral zal richten op de contacten naar buiten toe. Er komen steeds meer en steeds vaker vragen van allerlei aard op ons af en het contact met de pers, de gemeente, met archiefdiensten en zusterverenigingen wordt steeds intensiever en dus ook tijdrovender. U zult dit voorwoordje lezen in een geheel vernieuwd verenigingsblad. Een ander formaat, een andere opmaak, beter papier en scherpere foto's. We proberen een zo goed en interessant mogelijk blad te maken, dat U graag wilt bewaren. Hopelijk is dit weer een stap in de goede richting dankzij de hulp van Studio Kolkman die voortaan de grafisch voorbereiding, zoals dat zo mooi heet, voor zijn rekening neemt. Fred Timmer Inhoud De ULO 50 jaar terug door Rens Rus pagina 2 De Schager bevolking in 1798 pagina 5 Een krantebericht pagina 9 De Kroniek van Maria Boodschap 6 pagina 15 Wapendroppings op Mandrill pagina 18 Codicil voor Historische Vereniging Sehagen e.o. pagina 20 Cornelis Bok De Diefstal pagina 21 Veel leesplezier! En een mooie zomer. 1

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 3