Verslag van de werkgroepen Werkgroep Ansichtkaarten en oude foto's Werkgroep Genealogie Werkgroep Agrarische Geschiedenis Werkgroep bouwgeschiedenis Werkgroep Heerlijkheid Schagen De werkgroep, welke nog slechts uit twee personen bestaat, werkt regelmatig aan de ordening van de zich langzaam uitbreidende verzameling foto's en ansichtkaarten. Wekelijks worden er foto's uitgezocht die, voorzien van een bijschrift, geplaatst worden in de rubriek "Schagen door de jaren heen" in het Zondagochtendblad. Hoewel er grote zorgvuldigheid bij het samenstellen van de teksten wordt betracht, zullen zij nooit volledig zijn, u wordt dan ook van harte uitgenodigd om te reageren en aanvullingen en verbeteringen kenbaar te maken. Door samenwerking kan er zo een volledig en betrouwbaar stukje Schager historie vastgelegd worden. Het wordt helaas steeds moeilijker om voor de krantenrubriek nieuwe en interessante plaatjes te vinden. Mogelijk heeft een van de leden nog iets liggen in een oude schoenendoos. De samensteller van de rubriek zal u er dankbaar voor zijn. De werkgroep gaat nog steeds voort met de verzameling van familieadvertenties uit de Schager Courant. De verzameling omvat inmiddels vele honderden annonces welke per jaar gebundeld zijn. Een aantal jaren is reeds voorzien van een index zodat het opzoeken vergemakkelijkt wordt. Aan de overige indexen wordt gewerkt. Door gebrek aan leden, en persoonlijke omstandigheden, heeft deze werkgroep afgelopen jaar geen activiteiten kunnen ontplooien. Als u geinteresseert bent in de lokale agrarische geschiedenis en u wilt zich meer verdiepen in deze tak van de historie kunt u contact opnemen met de heer A. Pijper. De werkgroep bouwgeschiedenis heeft na een korte pauze de draad weer opgepakt en gaat zich intensief bezig houden met de inventarisatie van interessante panden in het Schager buitengebied. Het kasteel van Schagen is de afgelopen tijd regelmatig in het nieuws geweest. De Initiatiefgroep Slot Schagen kwam met een bebouwings- en inrichtingsplan voor het kasteelterrein, dat recht deed aan de geschiedenis van kasteel en van Schagen. De initiatiefgroep is inmiddels opgeheven en de gemeente Schagen ontwikkelt de plannen nu verder. De gemeenteraad is akkoord en de financiën zijn vrijwel rond. Wellicht heeft Schagen er over zo'n anderhalfjaar een fraaie plek bij. Contactpersonen werkgroepen Ansichtkaarten en oude foto's C.S. Kuijper, 0224-215437 Genealogie R.J.M. van de Pol, 0224-213539 Agrarische geschiedenis A. Pijper, 0224-212859 Heerlijkheid Schagen F. Timmer, 0224-215261 Kerkgeschiedenis idem Bouwgeschiedenis :J. Eichhorn, 0224-531976 Historische Vereniging Schagen e.o. 7

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 9