chrqnYk Van schagen Verslag van de secretaris over het jaar 1999 Verenigingsgebouw De Kakelepost Lezingen/rondleiding/e.d. Het dagelijks en algemeen bestuur kwam in het afgelopen verenigingsjaar negen maal bijeen. Het bestuur was als volgt samengesteld: H. Hulshof voorzitter F. Timmer vice-voorzitter H.J. Hogervorst: secretaris M.G. Pigge 2e secretaris H.P. de Boer penningmeester R.J.M. v.d. Pol J. Eichhorn N.J. Grooff A. Pijper A. Severijn 2e penningmeester lid lid lid lid De vergaderingen van het bestuur en de werkgroepen werden tot september 1999 gehouden in het verenigingsgebouw aan de Kievitlaan 63 en in een door de secretaris ter beschikking gestelde ruimte. Dit laatste vanwege de bouwwerkzaamheden aan de Kievitlaan. Na veel overleg werd m.i.v. 1 mei 1999 een ruimte gehuurd boven de bibliotheek aan het Regioplein. Voor ons archief is deze ruimte zeer geschikt. Ook de vergaderingen kunnen in deze ruimte gehouden worden. Met veel inzet van de bestuursleden is de ruimte hiervoor geschikt gemaakt en heeft de verhuizing van de Kievitlaan naar de ruimte boven de Bibliotheek plaats gevonden. De grote inzet van onze redactie heeft ervoor gezorgd dat de Kakelepost in 1999 vijf maal is verschenen. Dankzij de inzet van een groot aantal leden werd het verenigingsblad bij u thuis bezorgd. De redactie van de Kakelepost zou het zeer op prijs stellen als óók de leden onderwerpen zouden willen/kunnen inbrengen. Tijdens de Open Monumentendag op 12 september 1999 verzorgde onze vereniging in museumboerderij Vreeburg een dia-voorstelling, waarbij de nadruk lag op Schagen zoals het er vroeger uitzag. Tevens werd tijdens de rondritten met de paardentram uitleg gegeven door een bestuurslid. Op 27 oktober 1999 was een rondleiding georganiseerd voor onze leden naar het Marinemuseum te Den Helder. Helaas was de opkomst minimaal. Op 21 december 1999 werd het boek "CHRONYK VAN DE GANTSCHE OUDE HEERLYKHEID VAN HET DORP SCHAGEN" gepresenteerd bij boekhandel Plukker aan de Gedempte Gracht te Schagen. Dit boek is voorzien van een inleiding, toelichting en illustraties door onze bestuursleden R.J.M. van de Pol en F. Timmer. De vereniging heeft samen met de Gemeente Schagen een informatieavond georganiseerd over de opgravingen op de markt op 23 februari 2000. Het is de Historische Vereniging Schagen e.o. gelukt het boek 'Chronyk van de gantsche oude Heerlykheid van het Dorp Schagen' opnieuw uit te geven. Dit belegen werk van nog geen honderd pagina's is geschreven door de in de Zijpe woonachtige chirurgijn Dirck Burger van Schoorel en voor het eerst in 1710 uitgegeven. Het boek, voorzien van prenten, was destijds in deze omgeving zeer populair; in 1767 verscheen nog een derde druk. In de 'vierde druk' is de oorspronkelijke, goed leesbare, tekst integraal afgedrukt en in de marge voorzien van een illustratie of bijpassend commentaar De inleiding, de illustraties en de commentaren zijn verzord door R.J.M. van de Pol en F. Timmer. De grafische vormgeving is verzorgd door Studio Kolkman waardoor het een prachtige uitgave is geworden Het boek is te koop voor 49,95 bij boekhandel Plukker of direct bij de bewerkers.. CHRONYK van du gamichc oude Heerlykheid van hei Dorp SCHAGEN; Vaar in vertoont werd het begui ci» vtsarrr nr'. I. fj-. v imAi .Nuir. mtpe» -lun ;oist; setsni irave ?lu« i» «mit h.w Hmji te U-.jta (ni-jmi, nr.M llnr DOOR Dtaic Bcrc.er va* StuooaiL V - Tj »l lliH> 4 De Kakelepost, april 2000

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 6