Verslag van de jaarvergadering 1999 van de Historische Vereniging Schagen e.o. op 25 maart 1999 in het "Oude Slot" te Schagen. Aanwezig: De bestuursleden Henk de Boer, Jan Eichhorn, Niek Jan Grooff, Harry Hogervorst, Henk Hulshof, Arie Pijper, Fred Timmer en 14 leden. 1. Opening. De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet de aanwezige leden hartelijk welkom. De vergadering staat enige tijd stil bij het overlijden op 14 juli 1998 van ons bestuurslid Arie Kapitein. Arie Kapitein was sinds 6 maart 1986 lid van het bestuur. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. De voorzitter heeft 2 afberichten van leden ontvangen. 3. Verslag van de jaarvergadering 1998. Het verslag van de jaarvergadering 1998 wordt onder dankzegging aan de notulist ongewijzigd goedgekeurd. 4. Financieel overzicht 1998. Achter "Beschikbaar vermogen eind 1998"" staat een tikfout, fl. 21.734,75 moet zijn: fl. 15.018,95. Het financieel overzicht over 1998 wordt onder dankzegging aan de penningmeester goedgekeurd. 5. Begroting 1999. De begroting voor 1999, gepubliceerd in De Kakelepost van maart 1999, wordt ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat het bestuur in onderhandeling is met de Blokhut en met de Gemeente bibliotheek) over het huren van een voor ons archief meer geschikte ruimte. Dit kan inhouden dat de begroting moet worden bijgesteld bij het onderdeel "11. verenigingsgebouw". 6. Verslag van de kascontrolecommissie. De kascontrolecommissie, bestaande uit de heren C.F. Goode en A. Severijn, heeft de financiële administratie keurig in orde bevonden. 7. Jaarverslag van de secretaris. Het jaarverslag van de secretaris, alsmede de jaarverslagen van de werkgroepen worden goedgekeurd. 8. Verkiezing kascontrolecommissie. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de leden C.F. Goode en A. Severijn. Dhr. J. v. Voorthuijzen en mevr. R. v. Zandwijk zijn bereid in de commissie plaats te nemen. De vergadering benoemt beiden tot lid van de kascontrolecommissie. 9. Bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de leden van het dagelijks bestuur: H. Hulshof(voorzitter), F. Timmer(vice- voorzitter), H. de Boer(penningmeester), H.J. Hogervorst(secretaris). Zij worden in functie herkozen. Aftredend en herkiesbaar zijn de algemene bestuursleden: J.P.F. Eichhorn, M.G. Pigge, N.J. Grooff, A. Pijper en R.J.M. van de Pol. Allen worden herkozen. Door het overlijden van de heer A. Kapitein is er een vacature ontstaan. De heer A. Severijn is bereid gevonden in het algemeen bestuur te treden. De vergadering gaat hiermede akkoord. 10. Rondvraag. Presentielijst werd gemist. Wordt alsnog ingevuld. 11. Sluiting. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter om 20.15 uur de vergadering. Na de pauze houdt Fred Timmer een lezing met als onderwerp: Jan van Stipriaan, baljuw en schout van Schagen (1771-1786). Historische Vereniging Schagen e.o. 3

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 5