f SCHAGEN. Het R.K. School bestuur-heeft het verbouwen van twee lokalen van da voormalige H.K* j Lagere School aan de Mo lenstraat tot één groot hulshoud- Jsundelokaal voor het V.G.L.O.- cmderwys, voor de som van r,7400.7— gegund aan de laagste inschrijver, aannemer Dekker alhier, kjMet de verbouwingswerkzaam- ipideri wordt raeds Maandag een aanvang gemaakt, zodat verwacht Slag worden, dat het Wooklokaal ^«ior de aanvang vari het nieuwe Schooljaar in gebruik kan wor gen genoftien. 18 dat zal wel wennen. Deze kachel brandt dag en nacht en is zeer voordelig in het stoken, du met de jaren wordt het geld er wel uitgeklopt. Het is 1 juli en de kachel brandt heerlijk en bevalt best. Zr. Bavo kan er nu goed mee overweg, zij weet precies hoe zij "het beestje" aan moet pakken. Maar nu was er weer een puzzel. De keuken moest helemaal van aanschijn veranderen. De kleine raampjes achter de gas- en stookkachel moesten weg. Die zijmuurtjes waren een hindernis. Zo kwam het dat alles van dien aard moest verdwijnen. Alles werd weggebroken, de ramen veranderd en er kwam een prachtige aanrecht met twee grote afwasbakken, langs de hele lengte van de keuken met eronder flinke kastjes. Eind oktober is alle klaar en kunnen zr. Lamberte en Van Schaik de keuken verven. 1950 In 1950 hebben we weer een mooi veertigurengebed gehad, maar zonde pater Franciscaan omdat de ziekenkamer bewoond werd door mevrouw Plukker. Dat was de bedoeling niet, haar zuster was vertrokken naar Eindhoven en voor 't mens alleen waren de kamers te kostbaar en omdat zij niet meer bij haar zoon kon inwonen hadden we haar beloofd dat ze zo lang de ziekenkamer gebruiken mocht tot er wat anders vrij kwam. Omdat mevr. Linstrom weer naar haar kinderen terugging kwam de ziekenkamer weer vrij. Nu kunnen we de pater van de retraite weer bergen in mei. De 20e maart ging moeder in retraite naar Tilburg tot 30 maart. Wij waren allen al weer verlangend dat moeder thuis zou komen. Moeder bracht de jobstijding mee dat zij 3 april weer uit Schagen moest vertrekken om 4 april overgeplaatst te worden naar het grote St. Bernardus Gesticht in Amsterdam. De 19e april zou moeder 3 jaar in Schagen geweest zijn, maar O.L.H. besliste anders. Hierbij een woord van dank aan moeder voor alles war haar eerwaarde voor het huis van Schagen gedaan heeft. Alles tot meerdere eer en glorie van God. Op 3 april 1950 deed moeder Cunegonda haar intrek in Schagen, nadat haar eerwaarde drie jaar in Grootebroek was geweest "t Gouden feest van zr. Casperina moest nu worden gevierd, 1 april was de datum, maar omdat het nog vasten was hadden we het feest gezet op 11 april. Moeder kon dus zo aan de slag om voor het feest te zorgen, 's Morgens een plechtige H. Mis opgedragen door pastoor Brouwer, waarbij ook zusters waren uit Medemblik, Hoorn en Grootebroek. Ook moeder Louisa, die nog ziekelijk was, kwam op het Gouden feest. De dag verliep verder heel vrolijk en gezellig. Een week daarna mocht moeder naar Arnhem op familiebezoek omdat er toch een zuster van Grootebroek naar Arnhem moest voor studie. Verder verliep hier alles rustig tot op 20 mei zr. Josefta verplaatst werd naar St. Bernardus, 14 dagen na haar professie. Wij kregen in de plaats zr. Edeltrudis uit St. Anna in Delft. Op de zolder, waar Marie Moras woonde, was een klein zoldervenster en omdat het een stakker is die toch al niet van het leven kon genieten, heeft moeder een flinke dakkapel in laten maken met een mooi raam, zodat zij nu een heel eind de tuin in kan zien. Verder ging alles weer gewoon, totdat er in die zomer een zeer zwaar onweer kwam. Zr. Bertine sliep toen op de slaapzaal sinds haar laatste ziekte. Zij was die nacht zo benauwd dat we bij haar moesten waken. Toch werd zij toen weer beter, maar zij bleef erg zwak. In 1950 kwam op een doorreis moeder Theresina ook even in Schagen aan. Toen werd er gesproken over de kinderen van het T en 8S|C leerjaar (dit moest dit jaar doorgaan). Om die meisjes bij elkaar te houden waren beslist meer zusters nodig. Goede raad was duur, er werd gewikt en gewogen. Pastoor Brouwer, het kerkbestuur en moeder vergaderden meermalen want nf .kookfókul gegund De Kakelepost, april 2000

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 20