De Kroniek van Maria Boodschap 1 januari 1949 's Morgens aan het ontbijt heeft moeder een mooie brief voorgelezen van onze Eerwaarde Overste, waarna wij een gezellige recreatiedag hebben gehad. Verder zijn de maanden januari en februari rustig verlopen. 28 Februari en 2 maart hebben we veertigurengebed gehad. Ons kapelletje was fijn versierd met seringen, witte tulpen, fresia's en bloeiend hout. "t Was 'n echt bloementuintje". Een pater Franciscaan heeft de drie dagen het 40 urengebed geleid, en zo begon toen de 2de maart de vasten. In de vasten zou zr. Ephrem haar Gouden feest vieren. De datum was 9 april, maar omdat het nog vastentijd was had moeder besloten om het Gouden feest op 19 april te vieren, maar onze eerwaarde overste had gezegd dat we 9 april toch mochten vieren onder met 'n le klas dag, en dan viel het op zaterdag, dus dat was 'n boffertje. Op de 3e Paasdag hebben we het echte Gouden feest gevierd. Alles was keurig in orde. We hebben hier geen dichteressen maar toch hadden we leuke menu's en een aardig boekje met versjes en de Gouden bruid ook een boekje en ook mooie bladen met linten en koordjes erdoor. De speelzaal was keurig gesierd. De moeders en zusters van de naburige huizen waren allen op het feest en 's avonds hebben we een prachtfilm gehad in het patronaat van "De Moeder des Lands". De zusjes van de Gouden bruid mochten tot vrijdag blijven, en zo was dit feest ook weer heerlijk verlopen. Nu was de Bewaarschool weer verfraaid met nieuwe banken, echte stalen meubelen met bijpassende lessenaar en tafeltje met stoel. Het zijn echte prachtstukken, waar de lokalen weer fijn van opgeknapt zijn. Ze zijn gemaakt door de N. Pot en ieder roept er over zo keurig als ze staan! Maar al waren ze al lang in bestelling, moeder had gevraagd om ze voor het Gouden feest binnen te hebben, dan waren de lokalen netjes voordat de visite kwam. De ander banken waren 60 jaar in gebruik geweest, dus was het niet overbodig dat er nu nieuwe kwamen. De bladen zijn 35 cm breed, 't staal is groen geverfd evenals de lokalen, 't Zijn mooie zware banken die je zo makkelijk niet kan verschuiven. Dezelfde middag dat ze kwamen en stonden kwam juist de secretaris van de gemeente Schagen. Die vond alles keurig in orde en er was geen enkele aanmerking te maken. Nu was de keuken aan de beurt. De kachel hing op twee poten, als je ging schuren, b.v. met de schoonmaak, of schoorsteenvegen, dan vielen de stukken eraf, Ook aan de binnenkant was alles stuk. Nu kreeg moeder een prijscourant gestuurd van B. Pollmann te Arnhem. Daar was te bezichtigen een AGA kachel volgens de laatste tijden! Deze kachel regelt zichzelf en blijft dag en nacht warm. Moeder had pastoor al eens gevraagd om een nieuwe kachel, maar 't werd op de lange baan geschoven, daar konden we echt niet op wachten. Moeder had naar de firma Pollmann geschreven of hij eens kwam kijken en half mei is dat dan ook geschied. Met wat jaartjes is de prijs er weer uitgeklopt en alle maanden kost het nu ook veel minder aan kolen en gas. De knoop werd snel doorgehakt en de bestelling werd geplaatst. De 1e juni werden de eerste kisten boven gebracht, alles kwam in afzonderlijke stukken aan. Op 7 juni kwam de heer Pollmann met een monteur om de kachel te plaatsen. Deze man werkte hard en gunde zich bijna geen tijd om te eten. Hij sliep op de ziekenkamer en was 's morgens al vroeg aan de slag. In de namiddag van 10 juni brandde de nieuwe kachel, "t Is een prachtstuk in de keuken! Achter de kachel is een stenen muurtje gebouwd bezet met witte tegels en meteen om de schoorsteen zodat het een mooi geheel is. De eerste dagen was het wel wat vreemd voor zr. Bavo maar Historische Vereniging Schagen e.o. 17

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 19