Nalatenschappen aan de Historische Vereniging Schagen e.o begonnen. Koperen banden met houtgraniet, dit duurt nu wel een beetje lang omdat het de tijd moet hebben om te drogen. Ook het lijkenhuisje heeft een goede beurt gehad, het is nu een heuse lijkenkamer geworden met een nieuw plafond, de muren belegd met betonemail en de vloer belegd met donker steengraniet. Nu heeft moeder een mooi altaar en twee stoelen laten maken. Deze zijn geel met lila geverfd, dus dat is ook weer "af'. En zo is er in het jaar 1948 al heel wat veranderd en verbeterd en was ook het algemeen bestuur er blij mee dat het huis een grote beurt heeft gehad. Dat was ook in het belang van de inwonende mensen. Zij zien toch graag een net inkomen, alles netjes dat doet ieder mens goed. Zo beginnen wij weer het nieuwe jaar en rekenen wij weer op Gods Vaderlijke voorzienigheid, die zijn kinderen altijd en overal beschermt. Kerstmis 1948 Er is nog vergeten van 1948 dat wij met Kerstmis om 12 uur een nachtmis hebben gehad en daarna nog 2 stille H. Missen. We konden een pater missionaris krijgen die een jaar vakantie had. Deze pater is een heerbroer van moeder Anselma van Utrecht en door een en den ander kwam ons dat ter ore, en nu er in de nacht geen mensen van buiten mogen komen hebben de misdienaars bij ons geslapen en hebben moeder en zr. assistent en nog drie zusters de H. Mis gezongen, wat heel mooi ging. Onder de stille missen hebben wij kerstliedjes gezongen, ook onze oude mensen waren allemaal in de drie H. Missen. Om ruim 2 uur zijn we allen weer naar bed gegaan, dus dat was iets heerlijks voor ons huis. Alles was in de kapel netjes en rustig gesierd, 's middags om 4 uur hebben we een mooi Lof gehad en de tweede kerstdag 's morgens om 9 uur een gezongen H. Mis en 's namiddags om 4 uur lof. De derde kerstdag heeft de pater nog de H. Mis gelezen en is toen 's middags om half twee weer naar Utrecht gegaan. wordt vervolgd Er wordt ons vaak gevraagd hoe men krantenknipsels, foto's, boekwerken en ander materiaal aan de Historische Vereniging kan nalaten. Helaas komt het nogal eens voor dat na een overlijden de nabestaanden de gedurende talloze jaren ten koste van veel tijd en moeite verzamelde materialen eenvoudig weggooien. U kunt dit voorkomen door een handgeschreven, gedagtekend en ondertekend codicil te maken, waarvan de tekst kan luiden: Ik ondergetekende (naam en volledige voornamen) legateer hierbij aan de Historische Vereniging Schagen en omstreken, statutair gevestigd te Schagen, het hieronder genoemde materiaal vrij van successie en/of andere rechten: (volgt omschrijving van de desbetreffende knipselverzameling, foto's, boekwerken enz, Plaats:Datum:Handtekening Wanneer U overgaat tot het maken van een dergelijk codicil, zullen wij het op prijs stellen indien U ons daarvan mededeling doet, b.v. door ons een copie te sturen. N.B. Deze regeling geldt niet voor geldbedragen, deze kunnen uitsluitend via een testamentaire beschikking worden nagelaten. Historische Vereniging Schagen e.o. 19

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 21