18 veranderd moest worden enz. enz. Wij hadden het zo graag voor de winter klaar gehad, maar helaas. Toen op 23 september de tijding kwam dat zr. Hiltrudia verplaatst zou worden en moeder haar naar Haarlem zou brengen, schreef de waarde overste dat moeder zelf maar naar de bisschop moest gaan om alles te bespreken. Maar moeder moest het aan de pastoor zeggen. En zo stapte moeder gewapend met de brief naar de pastoor. Dat gaf de doorslag en meteen haalde zijn eerwaarde de tekening van zijn kamer, die daar al een halfjaar lag. Nu rustte moeder niet voordat zij aan de gang waren. Dekker en Gielens werden het eerst aangesproken, en moeder zei maar steeds: "Maandag moet hier werkvolk zijn". Maar Dekker en Gielens waren nog bij anderen aan het werk, dus werd het een week later, maandag 4 oktober. Maar in die week daarvoor werd de tekening nog eens nagezien en vonden wij één wc tekort voor 17 mannen. Er werd besloten er nog een bij te maken door een stukje af te nemen van het schuurtje naast het lijkenhuis. Er kwamen nu een kast, en aanrecht met kastjes er onder, twee wc's en een waterplaats. Op 19 november was alles klaar. Het is een keurig keukentje, drie lichtkokers zijn er in, met een mooie granietvloer. De muren zijn met groen spuitwerk met een zwart randje opgesierd. De gangen worden opgeknapt Ook was het nog steeds het plan dat de gangen een beurt zouden krijgen, omreden dat alles vaal groen van kleur was en er hier en daar stukken af waren. Op de morgen van 13 oktober '48 kwamen er op last van mijnheer Overtoom werklieden van Alkmaar om de muren eerst flink af te bikken en daarna een ander kleur te geven. Dus op genoemde morgen begonnen vijf stevige sterke mannen bij de bovenste trap van de spreekkamergang met geweld te kloppen en te bikken dat horen en zien verging. Wij haastten ons om alle matten en schilderijen weg te nemen voor het stof. Die werklui werkten hard alle dagen. Wel waren we blij dat het puin de deur uit kon en daarmee het ergste stof van kalk en stenen. Daarna begonnen zij de muren te besmeren met cement, dat alweer een ander aanzien gaf. Het stuk van de gang bij onze slaapzaal had nog een houten vloer met een erg versleten loper. Daar liet moeder ook een granieten vloer maken, hetgeen een grote verbetering is. Alsook kwam er een nieuwe vloer waar de mannen wc's gestaan hadden. Dit wordt nu een mooi geheel met mooie glasruiten evenals boven (glas in lood). Wij waren al nieuwsgierig hoe de gangen verder zouden afgemaakt worden, want er stond een groot reclamebord waarop stond: "Hier wordt gefabriceerd beton-email door de firma Collanto uit Alkmaar". Eerst werd nog de broodkamer onderhanden genomen door dezelfde firma. De muren met groen spuitwerk, de bovenmuren gesausd en de vloer belegd met 'houtgraniet?' Dat was ook mooi en duurzaam! Eerst werden ook in alle gangen de bovenmuren en plafonds gesausd in een crème kleur. Daarna werden de ondermuren keurig afgewerkt en afgezet met een smal randje, overal hetzelfde lichtgeel. Door zr. Lamberte en Van Schaik (kostheer) werden alle deuren ook lichtgeel geverfd, dus iedere binnenkomende zegt: "Dat is hier erg opgeknapt en heeft een ander aanzien gekregen". En zo waren de gangen 10 december '48 voltooid. Hulde aan onze moeder Sigfrida die zo'n groot werk durfde ondernemen, waar reeds velen niet aan wilden beginnen, 't Is wel met kruisjes en tegenwerking gepaard gegaan, maar de Lieve Heer zegende haar en haar arbeid. Ook was het een grote verbetering dat de deuren verzet zijn, en dus de kloostertrap en wc in het "slot" zijn, zoals onze algemene overste het graag had. Daarna waren de trappen aan de beurt, maar dit ging met enige vertraging omdat wij de koperen banden nog niet konden krijgen. Enigen, die dachten er kijk op te hebben zeiden: "Daar hoefje niet op te wachten, want die krijg je voorlopig nog niet". Maar de heer Pot uit Alkmaar wist 'n Duitse firma op de kop te tikken en ja hoor, de 29e december kwamen ze! En zo zijn ze toen dadelijk De Kakelepost, februari 2000

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 20