onderaan geheel koud, en het was die genoemde winter nog niet eens heel koud geweest, dus hebben we maar wat aangesukkeld. Nu is er deze zomer druk aan gewerkt en alles opnieuw voorzien. Dat dit alles met grote onkosten gepaard ging is duidelijk, maar de gedachte dat het nu de komende winter warm in huis zal zijn maakt het goed. Ook is er een nieuwe vulkachel bij geplaatst voor het warme water, zodat in de zomer alleen die kleine kachel voldoende is voor warm water. Nu bestond er al jaren het plan om de twee wc's bij de trap tegenover de voordeur weg te breken en ze elders te plaatsen. Bij de visitatie van 17 april had de algemene overste ook gezegd dat veranderd moest worden. Het moederhuis zou ons 5000 gulden geven om ons wat tegemoet te komen. Pastoor Brouwer had aan de waarde overste gezegd dat het goedgevonden was, maar enige tijd erna zou het toch veel te veel kosten. Moeder wilde toch doorzetten en liet Dekker een tekening maken op advies van de heer Overtoom uit Alkmaar. Maar het was zo en het bleef zo! In menige brief vroeg de waarde overste of er nu al begonnen was en moeder moest telkens terugschrijven dat pastoor alles maar op de langebaan schoof, omdat zei de eerwaarde alles aan de bisschop gevraagd moest worden, waar de overste hartelijk om gelachen heeft: "Een wc bij de bisschop vragen!" Toen telkens hoorden wij, dan van Dekker, dan van Overtoom, dan van pastoor, dat de tekening niet klaar was, dan weer dat hij Historische Vereniging Schagen e.o. 17

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 19