zodat nadien alles in de waskuip terecht kwam. De paters waren ook heel dankbaar en blij dat ze zo'n goed kosthuis getroffen hadden. Visitatie In april 1948 kwam het bericht van het moederhuis dat er 17 april visitatie zou zijn in Schagen alsook in Medemblik, Grootebroek en Hoorn. Dit waren ernstige maar toch ook gezellige dagen. Onze beminde algemene overste kon heel gezellig vertellen in de recreatie. De 19e april zijn ze weer vertrokken maar kort daarna kwam er bericht dat zr. Theonilla moest vertrekken naar Rijswijk voor de naaikamer en er kwam terug voor portierster zr. Maxima uit Hilvarenbeek. En zo gauw stonden we toen voor de retraite die 7 mei zou beginnen en eindigen met Pinksteren. De eerwaarde pater v.d. Heijden heeft de retraite geleid. Voor velen een bekende, omdat zijn eerwaarde al dikwijls in ons moederhuis retraite heeft gegeven. Het waren heerlijke dagen die zo ongemerkt maar weer voorbij waren. De spreekkamers worden onderhanden genomen Telkens werd er weer wat vernieuwd, veranderd en verbeterd. Moeder bekeek de dingen goed, en zo kreeg ook de spreekkamer een ander aanschijn, 't Was heus niet overbodig, dat moeder daar de hand aansloeg want in het kleine kamertje stond zo van alle soorten stoelen, kastjes en schilderijtjes van lijkstaties bij elkaar, 't Behang, erg donker, zat er al jaren op. Nu hebben we hier een inwonende die graag zo van alles aanpakt, al is hij altijd boer geweest, en waar we veel plezier van hebben, 't Is N. van Schaik. Zaterdags door het hele huis dweilt hij de gangen en staat daarvoor om 4 uur op. omdat het dan in de gangen nog rustig is. Toen met de spreekkamers heeft hij de plafonds geschilderd en met zr. Lamberte de kamers keurig netjes behangen met mooi licht behang. Toen is moeder met zr. assistente naar Alkmaar geweest om daar bij de heer N. Pot een mooi meublement uit te zoeken, 't Is nu een keurig geheel, een fraai landschap met aardige schilderijtjes, mooie gordijnen, mooie tafel en stoelen met twee fauteuils en een keurig servies met bedienblaadjes. Wat nog bij elkaar paste is naar de kleine spreekkamer gegaan, waar het nu ook netjes is. Ook daar is het geverfd en behangen. De kamertjes op de zolder zijn ook alle behangen, waar deze heel erg van opgeknapt zijn. Verder nog alle kamers van de bewoners op de benedengang. Moeders kamertje is ook van gedaante veranderd, mooi lichtgeel geverfd en licht behang, een ander kruisbeeld en schilderijen en rode gordijnen. Het bureau staat nu tegenover de deur. Op zolder zijn ook alle hoeken en kasten opgeruimd. Nu staan er bij de ingang van de zolder, dus naast de badkamer, drie grote ruime kasten. Iedere afdeling heeft nu een eigen kast, waar de zolder nu ook erg van opgeknapt is. De elektrische installatie en de verwarming afgekeurd Het elektrisch licht liet ook veel te wensen over, alle lampjes hingen nog aan een koord, wat door de PEN was afgekeurd. Nu, deze zomer van 1948 is alle elektrisch veranderd en verbeterd, overal mooie ballonnen en lampen, alle stallampjes zijn verdwenen. De pijpen waren niet goed meer, om reden dat er in de pijpen 6 elektradraden zaten, dus hadden we kortsluiting kunnen krijgen. En zo kon moeder maar blijven zorgen! Nu was de beurt weer aan de kelder, n.1. de verwarmingskelder. Moeder had aan Gielens gevraagd of het nodig was, dat de monteur kwam om de kachel schoon te maken. "Nee", zei Gielens" dat doe ik altijd zelf', maar bij nader onderzoek bleek dat de gehele kachel verstopt was van het vuil en dus niet meer kon branden. Nu kwam het uit, dat de kolen die er doorgegooid werden daar maar wat lagen te smeulen en niets geen warmte afgaven. In de vorige winter, die van '47 tot '48, waren de kachels bovenaan wat warm en 16 De Kakelepost, februari 2000

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 18