De bewaarschool opgeruimd Onze moeder begon nu eerst de bewaarschool wat te ontruimen, omdat alles wat bij de bloemen en plantenkwekerij nodig is in de hoek van de school gehuisvest was. Ook in de sacristie kast werd 't ergste uitgeruimd. Nu was het moeders plan om eerst maar de bewaarschool op te knappen, omdat er nog vele antieke dingen bewaard werden. Door bemiddeling van moeder moest schilder Meereboer een lambrisering uitvoeren helemaal niet naar zijn smaak, maar toen het klaar was moest hijzelf getuigen dat het schitterend was. De muren werden gesausd. Moeder kocht prachtige beelden, consoles, platen enz. enz., ook voor de speelzaal. De vloeren werden geducht ingepeperd met boenwas zodat alles een heel ander aanschijn kreeg. In één lokaal werden de kasten verschoven van voor naar achter waarop weer nieuwe vazen verschenen. Later kwamen er weer lieve valgordijntjes, hetgeen alles even lief maakte. De ouders der kinderen kwamen al eens kijken en waren nieuwsgierig hoe het er nu uitzag. De buren hadden hen verteld dat alles zo opgeknapt was. Toen de eerste dag het tuingereedschap verdwenen was, hadden de wakkere oogjes der kleinen het al dadelijk bemerkt en Jan Visser zei: "Mooi opruimd zuster". Door de oorlog vond moeder veel ongunstige dingen in het huis, de pakoelkasten waren ledig, zodat moeder niets had om zaterdags de zusters te geven. Ook in de voorraadkasten van wit- en zwartgoed was niets te vinden. Dit gaf wel wat grote uitgaven, waar de pastoor niet erg over te spreken was, maar moeder zette toch door omdat er geen enkel nieuw stukje goed klaar was om het bij de zusters in te vullen. Alle kasten werden nu geducht nagezien, er werd opgeruimd wat weg kon en gaf moeder betere dingen om in te vullen. De kapel wordt verfraait Op 7 mei kreeg moeder een nieuwe zuster aspirant, zr. Josefita die voor de werkzaamheden bestemd was, omdat daar niemand voor was. Toch had moeder nog in haar gedachten om de kapel te verfraaien met nieuwe banken, en O.L. Heer z'n huis op te sieren. Er stond nog wat geld op de bank, dat moeder er maar vast afhaalde, omdat pastoor het maar steeds over dat geld had. En toen wij moeders naamdag nog eens opnieuw gingen vieren in de maand augustus kreeg moeder er nog een aardig sommetje bij van de inwonenden. En zo het een bij het ander waagde moeder het alvast om eens naar banken om te zien en te bestellen. Moeder wist 'n goed adres in Alkmaar, een degelijke katholieke zaak n.1. de heer N. Pot, Oude Gracht 190 te Alkmaar. Toen ging moeder met een zuster op zoek en door een goede geleidster kwamen zij op het juiste adres. Daar stond juist een bestelde kapelbank klaar, wat in de smaak viel. De banken zijn besteld in de maand juni 1947 en kwamen in ons bezit 5 en 6 februari 1948. Toen zijn ze gezet en geboend en zondag 8 februari juist met de opening van het veertigurengebed konden wij ze in gebruik nemen. Onze Lieve Meester zal er wel met welgevallen op hebben neergezien, omdat het tot zijn eer en glorie was en het stemde tot rust als je die mooie stukken zag staan. Even moet hier nog vermeld worden, dat iedere bidstoel voor f25,- verkocht is zodat dit nog een mooie tegemoetkoming was. De banken zijn gemaakt van mahoniehout. Ook kocht moeder prachtige donkerrode overgordijnen voor de kapel en sacristie, wat heel sierlijk staat. O.L. Heer was zeker blij, dat er zo goed voor zijn verblijfplaats werd gezorgd. Nu was het eerste de gang van de bewaarschool aan de beurt. Omdat in de oorlogsjaren de hogere klassen in onze school zijn gehuisvest geweest, waren de muren erg afgetrapt en lelijk, nu liet moeder er nieuwe tegels in zetten hetgeen weer een aanschijn kreeg. Ook hebben we veel nieuwe leermiddelen aangekocht omdat er niets was. Er is gekocht bij Zaalberg in Amsterdam, Swildens in Bussum en bij Kindertuin in Leiden, waarmee de kleinen nu heerlijk werken. 14 De Kakelepost, februari 2000

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 16