12 Vergadering Algemeen Belang In deze op vrijdag 10 juni 1904 gehouden vergadering werd door de heer Merz, dezelfde als uit het bestuur van de bootdienst, een voorstel ingediend om subsidie te verlenen aan een te stichten 'veer' van Kolhorn naar Wieringen. Dit in aansluiting op de bootdienst Kolhorn-Schagen. Er werd positief over beslist. Het subsidiebedrag werd gesteld op 25,00. De derde jaarvergadering Op maandag 28 februari 1905 werd voor de derde maal de jaarvergadering gehouden. Plaats van handeling was Kolhorn bij de heer D. Kist. Volgens het krantenverslag was het een kalme vergadering. Mede door verleende bijdragen van de gemeenten Schagen en Barsingerhorn was het mogelijk de dienst in stand te houden. Met de hoge sluisgeiden en de verbetering aan de vaarten was nog niets gedaan. De aanwezigen bleken de moed niet te kunnen opbrengen om er nog een woord aan vuil te maken. Er bleek zich echter intussen een gunstige wending te hebben voorgedaan! De sluisgeiden groot 191,80 per jaar werden tot de helft teruggebracht. Ongunstig was het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland om afwijzend te beschikken over een subsidieaanvraag van 300,00. Over het lot van de motorbootdienst beslist Behalve G.S. besloot ook de gemeenteraad van Schagen in haar vergadering van 20 februari 1906 om een subsidie aan de motorbootdienst te weigeren. De liquidatie van de N.V. was dus te verwachten. De jaarvergadering van de 28e februari 1906 werd voorgezeten door de heer J. Merz. In de vergadering bleek dat, en dat hadden we uit het voorgaande al begrepen, de financiële toestand van de N.V. verre van rooskleurig was. Mede hierdoor werd besloten om binnen zeer afzienbare tijd een nieuwe vergadering bijeen te roepen om over het voortbestaan te beslissen. Deze vergadering kwam op de 6e maart 1906. Met grote meerderheid van stemmen werd besloten tot liquidatie van de N.V. Motorbootdienst Kolhorn- Schagen. Tot liquidateurs werden de bestuursleden benoemd. Zij kregen tevens de opdracht de motorboot te verkopen. In de avond van de 6e maart 1906 voer de boot haar laatste tocht! Verkoop motorboot 'De Volharding' Donderdag 19 april 1906 werd de motorboot te Kolhorn, door notaris Van den Bergh uit Schagen, verkocht. De boot met inventaris en vijf aanlegsteigers werden gekocht door de heer P. de Wit uit Broek op Langedijk voor 1043,00. Het bootje kwam in de vaart tussen Broek op Langedijk en Koedijk. Tenslotte de eindafrekening Maandag 28 mei 1906 maakte de N.V. in liquidatie haar eindafrekening bekend. Voor de preferente aandelen, ten getale van 110 was een kassaldo van 1679,90 aanwezig, zodat elk aandeel een uitbetaling kreeg van 9,89. In het geheel heeft de vennootschap kunnen beschikken over 140 aandelen van 25,00, 120 preferente aandelen van 100,00 en 900,00 aan subsidies. Gegevens o.a. uit: RA Haarlem, Zijper Museum. Alkm. Courant De Kakelepost, februari 2000

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 14