Regionale Geschiedbeoefening Nieuwe uitgave van historisch boekje Schagen SCHAGEN; Het is de Historische Vereniging Schagen e.o. gelukt het boek 'Chronyk van de gantsche oude Heerlykheid van het Dorp Schagen' opnieuw uit te geven. Dit belegen werk van nog geen honderd pagina's is geschreven door de in de Zijpe woonachtige chirurgijn Dirck Burger van Schoorel en voor het eerst in 1710 uitgegeven. Het boek, voorzien van prenten, was destijds in deze omgeving zeer populair; in 1767 verscheen nog een derde druk. Ln de 'vierde druk' is de oorspronkelijke, goed leesbare, tekst integraal afgedrukt en in de marge voorzien van een illustratie of bijpassend commentaar De inleiding, de illustraties en de commentaren zijn verzord door R.J.M. van de Pol en F. Timmer. De grafische vormgeving is verzorgd door Studio Kolkman waardoor het een prachtige uitgave is geworden Het boek is voor f 49,95 verkrijgbaar bij boekhandel Plukker aan de Gedempte Gracht in Schagen. C H R ON Y K van de gantfche oude Heerlykheid van hec Dorp Waar in vertoont werd het begin en opfcoaift, en war.nee: het eerfi bewoont is gcwesft: wsar dat haar Naam en Wapen van daan komt fceneuens ate hare Previlegier. en Hand vatten wanneer het Slot is gebouwt hoe veel Heeren dit Dorp hebben gercgeerten van wat Heer het nog tegenwoordig geregeer: werd. DOOR Dirk Burger vak Schoorel. as» w te hoor n, Gedrukt fcj JAKSL'ÏX, Boekdrukker en Vetkouper op Oude Nuori Jaarlijks organiseert de consulent geschiedbeoefening in de verschillende regio's van de provincie Noord- Holland een bijeenkomst voor de historische verenigingen waar de bestuursleden in contact kunnen treden met hun collega's uit nabijgelegen plaatsen en ervaringen en ideeën kunnen uitwisselen. De bijeenkost, die ook door leden van uw bestuur bijgewoond zal worden, zal dit jaar plaatvinden bij de Stichting Waarland van Toen in het Molenhuys te Waarland. Dit jaar zal speciale aandacht besteed worden aan het in april j.1. opgerichte Steunpunt Cultureel Erfgoed, ter ondersteuning van de monumentenzorg in Noord=Holland. 2 De Kakelepost, december 1999

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 4