Van de Voorzitter 1 In 1978 stond het pand van bakkerij Schenk aan het Noord er nog zo bij. Wist u dat op 29 maart 1974 mevrouw C.M. Keijzer het Regio-Centrum "De Noordkop" aan de A. Mauvestraat opende? Het ontmoetingscentrum heeft f350.000,-- gekost. Het gebouw is nu in gebruik als bibliotheek. Op 24 april 1974 betrekt het echtpaar M. Geerling de woning Scholeksterstraat 5. Zij worden de eerste bewoners van de nieuwe wijk Waldervaart. Op 2 mei 1974 ontvangt burgemeester H. de Wilde de eerste West-Fiese streekroman van mevrouw L. van der Meer-Prins. Op 16 augustus 1974 viert A.L. van der Sluis zijn 50 jarig jubileum als huisarts in Schagen. Op 31 december 1974 dooft Jan Schenk de ambachtelijke bakker aan het Noord zijn nog met hout gestookte oven. Dit zijn zomaar een paar gebeurtenissen uit de Schager historie van 25 jaar geleden. Ik wens u allemaal een voorspoedig maar vooral een gezond 2000 en veel plezier met uw hobby "De Historie van Schagen". Henk Hulshof We zitten alweer in de laatste mand van het jaar. De feestdagen en de jaarwisseling komen er aan. Het jaar is voorbij gevlogen. De redactie heeft weer kans gezien 5 bladen te laten verschijnen. Gelukkig kreeg de redactie af en toe hulp van leden, die ook een artikel hebben geschreven. Allen hartelijk dank voor de medewerking aan ons blad "De Kakelepost". Alle leden die zorgen voor verspreiding van ons blad wil ik hier ook graag bedanken. Woensdag 27 oktober zijn we met een kleine groep leden nar het Marinemuseum in Den Helder geweest voor de tentoonstelling: "1799, Strijd achter de duinen (Brits-Russische invasie in Noord-Holland)". Het was een prachtige tentoonstelling en we hebben allemaal erg genoten. Historische Vereniging Schagen e.o.

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 3