De krant bestaat uit een vel papier aan beide zijden dicht bedrukt met een klein druklettertje in een vorm die voor ons moilijk te lezen is. Dankzij de transcriptie kunt u nu zelf het belangrijkste nieuws van die dagen lezen. Vooral interessant is het bericht over de verwondingen van Michiel de Ruijter op de tweede pagina. Andere interessante sites Voor mensen die op zoek zijn naar hun voorouders is er op het Internet veel informatie te vinden. Alle belangrijke genealogische verenigingen en instituten hebben een eigen website waar informatie te vinden is. Zij verwijzen u ook verder naar andere voor u mogelijk interessante sites beheerd door archieven en particulieren. De websites van verenigingen en particulieren geven doorgaans de meest concrete informatie. Hier zijn vaak complete transcripties te vinden van doop- trouw- en begraafboeken zodat u thuis op uw gemak kunt zoeken. Het aanbod is nog lang niet optimaal, maar wordt steeds uitgebreider. Een interessant project is GenLias. Door het Rijksarchief worden stukje bij beetje alle gegevens van de Burgelijke Stand, de registratie van geboorte, huwelijk en overlijden, geschikt gemaakt om thuis via de computer op te zoeken en te bekijken. Het project is voorlopig beperkt tot de provincies Friesland, Drenthe, Flevoland, Utrecht en Noord-Brabant. GenLias is te vinden op het adres www.archief.nl/rad. Hier wordt u ook verder verwezen naar andere interessante sites met gegevens over geschiedenis en genealogie. Informatie over de gemeenten in de Noordkop is te vinden op www.sdrn.nl/index Via dit adres komt u op de websites van gemeenten Anna Paulowna, Den Helder, Schagen, Texel, Wieringen en Zijpe. Naast algemene informatie over de gemeente is er ook een stukje geschiedenis te vinden. De Historische Vereniging Zijpe publiceert zelfs artikelen uit de Zijper Historiebladen op Internet. Jan Luiken (1647 -1712) tekende deze goudsmid bezig in zijn werkplaats.. Historische Vereniging Schagen e.o. 13

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 15