klein geweest bij hetgeen anderen hebben meegemaakt bij hevige bombardementen. Daar kwant nu een ander tijdperk, want de voedselvoorziening had nu de vliegtuigen nodig om voor ons pakketten levensmiddelen uit te gooien. Dat was ook een vreugde voor de mensen van de grote steden, daar was groot gebrek aan alles. Zo werden de tijden zachtjesaan beter en het eerste stuk chocolade gratis. Ja wij zijn nog steeds dankbaar voor al die goede verzorgers en weldoeners van ons land. In het bijzonder onze geëerbiedigde koningin. Voor ons noodziekenhuis ontvingen wij ook verrassende geschenken over het Rode Kruis. Een grote partij gestikte dekens uit Amerika, een hoeveelheid koffie, cacao, tabak voor onze mannen, enige doosjes knapkoeken en blikjes vlees (Amerikaanse worstjes) enz. doosjes met klontjes suiker alsook enige rollen closetpapier. In drie verzendingen was ons dit alles franco thuisbezorgd. De vierde keer ontvingen wij een partijtje lakens, ongebleekt voor twee persoonsledikanten. Ook die kwamen heel goed van pas. Verder hadden ze ook nog dozen closetrollen maar die kon men kopen, zodat moeder die voor een zeer geschikte prijs toen van de Canadees heeft gekocht. Het ziekenhuis gesloten Daar de tijdsomstandigheden beter werden kwam men ook met plannen om ons noodziekenhuis weer te laten verdwijnen en er een plaats te maken om onze oude liefdewerken, de verzorging van oude van dagen, weer op te nemen. Er werd dus besloten geen ziek patiënten meer op te nemen, de zieken die er nu nog waren mochten nog blijven of werden bij familieleden ondergebracht. Een juffrouw was zo aan de zuster gewend geraakt (ze was niet katholiek) vroeg of ze nog alstublieft mocht blijven hetgeen toen werd goedgevonden en is op de vrouwenzaal na een half jaar gestorven. In haar eigen geloof is zij geblev en. Heel veel goeds heeft het noodziekenhuis ook onder mensen (de zieken bewerkt. Veel toenadering ook onder de niet katholieken. Ze konden zich niet de hartelijkheid onder de zusters indenken. Zo schuw als ze in het begin waren, zo vriendelijk en gewoon als die zieken er enige dagen verbleven. wordt vervolgd Het vi us voor het raadhuis, aan de Gedempte Gracht, een drukte van belang bij de toespraak van burgemeester Buiskool kort na de bevrijding. Historische Vereniging Schagen e o

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 13