Van de Voorzitter 1 Wat hebben we een mooie zomer gehad! Ik hoop dat u allen enorm genoten heeft van het mooie weer. Als u op vakantie geweest bent, heeft u op uw vakantieadres misschien wel leuke historische gebouwen e.d. bezocht. Zaterdag 11 september was weer de landelijke "Open Monumentendag". Ook Schagen deed mee met de Monumentendag. De Historische Vereniging was uiteraard betrokken bij de organisatie. De dag werd geopend door de wethouder de heer G. Westerink in museumboerderij Vreeburg. Onze vereniging heeft op die dag regelmatig in het museum dia's vertoond over oud Schagen. Er reed om de twee uur een paardentram door Schagen. Het bestuurslid R. van de Pol was daarbij de gids en hield een zeer interessant praatje over de oude panden en straatjes van Schagen. De eerste bestuursvergadering hebben we in ons nieuwe onderkomen gehouden, het is nog wel even wennen want de nieuwe ruimte is aanmerkelijk kleiner dan die in het oude schoolgebouwtje. Het archief is in ieder geval in een constant droge/warme ruimte ondergebracht. Dat is in ieder geval momenteel het belangrijkste. Het komende seizoen zullen we weer de nodige activiteiten ontplooien waarover u kunt lezen in De Kakelepost. De vereniging kan nog steeds oude foto's, prentbriefkaarten en artikelen uit oude kranten gebruiken. Mocht u iets willen geven of dat we een kopie mogen maken, neem dan contact op met een van de bestuursleden. Henk Hulshof Historische Vereniging Schagen e.o.

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 3