18 Des middags was het plechtig lof in onze kapel, dat was indrukwekkend voor ieder van ons. De gedachte dat wij weer echte kloosterlingen waren door de tijdsomstandigheden de straat opgejaagd, als het ware volop in het Jezus weer als Koning ge/eteld in de monstrans. Wat konden wij toen vurig bidden van "Heer blijf bij ons en verlaat ons huis nimmer Het Te Deum Laudamus werd met geestdrift blij gezongen door allen, met na het lof. Dank Jezus dank voor al de zegeningen. Na het lof kwam mijnheer deken het feest verhogen met de zilveren bruid te feliciteren in onze feestzaal. We mogen gerust zeggen wij hadden onze goede Vader in ons midden. Bij die gelegenheid heeft een zuster dan ook namens geheel ons kloosterconvent een prachtwens als dank opgezegd voor alles wat zijn eerwaarde voor ons, vooral in deze tijd van beproeving heeft gedaan. De steun en troost voor ieder van ons een vader, een zorgzame vader naar ziel en lichaam, was u mijnheer deken, zo waren de woorden van de wens. Mijnheer deken was daardoor zeer ontroerd en wachtte enkele ogenblikken vooraleer hij een woord van dank kon uiten. Daarna werd de levensschets in geuren en kleuren op enige meters papier geschetst en uitgebeeld toepasselijk op de zilveren bruid gezongen, wat de ernst weer veranderde in blijde luim en vreugde, na een paar uur van gezellig samenzijn ging mijnheer deken ons weer verlaten en liet de dag vlug ten einde. Daar de toestanden ernstig waren in de buitenwereld ging het er in de feestzaal nog lustig aan toe tot 's avonds bij half negen dus was het geen bal na, zoals men dat bij gewone feestgelegenheden wel eens kan meemaken. Als grote bijzonderheid mag hier nog even worden aangestipt en waar de zilveren bruid zeer verwonderd van stond te kijken en erg mee verrast was, n.1. een brief als felicitatie uit het moederhuis van de eerwaarde overste. We waren in vijandschap met Tilburg. Tilburg was bevrijd gebied zodat wij daar niets van konden verwachten daar wij nog onder het juk van de Duitsers waren. Dat gaf een vreugde aan ieder van ons maar vooral aan het bruidje. Het gaf haar weer moed en kracht om met de hulp van haar lieve Bruidegom het nieuwe tijdperk te beginnen en te zullen volharden. Wordt vervolgd De Kakelepost, oktober 1999

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 20