Maria Boodschap zoals het aan de Molenstraat stond. Daar kon de zuster van de mannen het aanzien en zelfs 'O zeg... dat is mijn deken'. En zo ging onze moeder na rijp beraad weer een bezoek brengen aan het loket, doch mocht toen als moeder overste even verder komen bij de wachtfuhrer. Toen moeder van de diefstal had gesproken keken twee elkander onschuldig aan en zeiden dat hun zo'n geval geheel onbekend was en dat er 's nachts nog wel een wacht voor aangesteld was om alles te bewaken, en daarmee kon ons moeder toen heengaan. We deden maar wijs daarover verder maar geen moeite te doen om vele ander dingen daarmee te voorkomen. Oktober 1944, de grote schoonmaak. En zo gingen wij met allen aan het werk om ons klooster weer een fatsoenlijk aan zien te geven. Zuster Damiana had de leiding. Met vier werkmensen, die anders voor de wehrmacht aan het werk moesten, (mijnheer deken huurde ze voor ons huis schoon te maken) en nog enkele hulpvaardige meisjes begonnen we dat grote werk aan te pakken. Na enkele weken was dat werk voltooid. De kapel kreeg een grote schoonmaakbeurt en zag er zo schoon en fris uit zodat de lieve Bruidegom daar opnieuw in Zijn huis Zijn troon kon bestijgen, om naar wij zullen hopen daar te kunnen blijven zolang Hij het zelf goedvindt. Het zilveren feest van zr. Venantio Met veel ijver moest er ook gewerkt worden, want 2 november was het zilveren feest in onze woon. Zuster Venantio was de bevoorrechte bruid. Reeds lange tijd ging het gesprek al. Waar zal dat gevierd worden en nu nog wel in ons klooster dat was een buitenkansje voor ons allen. Alles was dus op die dag berekend. De zondag daaropvolgend, daar 2 november de gedenkdag van Allerzielen was, zou dat zilveren jubilee feestelijk herdacht worden. De Hoogmis was tot intentie van een eerwaarde zuster die haar zilveren feest vierde (dit was van de kansel afgelezen, verder was het in Schagen onbekend gebleven). De mensen dachten dat die H. Mis door iemand was besteld die familie in een klooster ergens familie had. We mochten er ook geen gewag van maken daar men toch niets krijgen kon om geschenken te geven, en och het was maar beter volgens het oordeel van moeder er geen gerucht van te maken. Maar het intieme feest in de refter onder elkander was buiten verwachting. De recreatiezaal was keurig versierd, aan het ontbijt een pracht wens opgezegd toepasselijk op de toestanden waarin wij geleefd hadden die laatste tijd - het geluk als Bruid van Jezus te zijn, om bij hem de kracht te putten die wij nodig hebben - alsook om weer met nieuwe moed de gouden kroon te kunnen verwerven. We waren toen met acht zusters, een feestcantate moest achterwege blijven, maar dat werd vergoed door verschillende andere nummertjes, zelf nog een levensschets kwam op de proppen waarbij zr. de toepasselijke schilderingen er bij leverde, wat een lachsucces was. Historische Vereniging Schagen e.o. 17

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 19