Cornelis Blaauboer Kz. (1890 - 1950 Een vooraanstaand inwoner van Schagen, geboren op een boerderij aan de Nes als een van de zeven kinderen van Klaas Blaauboer en Klaasje Meurs (zevenster). J.H. Smit Cornelis Blaauboer was een zeer ondernemend en vooruitstrevend man die al in de twintiger jaren eigenaar was van een garagebedrijf aan de Nieuwe Laagzijde nr. 171 (oorspronkelijk samen met J. Kossen), van een aannemers bedrijf in de Herenbosstraat (B. van der Hoven) en van een metselbedrijf aan de Zuiderweg (F. Keuris). Hij was al spoedig Ford-dealer en had ook direct veel belangstelling voor de Fordson tractoren die langzamerhand hun toepas sing gingen vinden in de landbouw. Als aannemer bouwde hij veel pootaardappelbewaarplaatsen o.a. in de Waard- en Groetpolder. Het was al in 1941 dat de Fa. Blaauboer Kossen, zoals het bedrijf is blijven heten, door de Duitsers uit de garage aan de Nieuwe Laagzijde werd gezet omdat er paarden in gestald moesten worden. De toen nog gemoedelijke bezetters lieten toe dat het omvangrijke onderdelenmagazijn in het gebouw bleef. Op deze vrij veilige plaats werd ook een radiotoestel verborgen om elke dag naar de Engelse zender te kunnen luisteren en de De voormalige timmer- vorderingen van de geallieerden in Rusland en Polen op de landkaart bij te fabriek met het bekende werken. Het kantoor kwam toen in de achterkamer van schilder P.J. Cats, die zaagdak aan de Zuiderweg met ziJn dochter Corrie naast de garage woonde. 1 Boven de Vomar ingang aan de Nieuwe Laagzijde is nog het logo van Ford te zien. Historische Vereniging Schagen e.o. 3

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 5