Van de Voorzitter 1 De jaarvergadering van 25 maart laatstleden in café het Oude Slot werd goed bezocht. De vacature in het bestuur is opgelost. Het lid de heer A. Severijn had zich kandidaat gesteld, de vergadering ging volledig akkoord met deze kandidaat. Vanaf deze plaats nogmaals hartelijk welkom in het bestuur. De andere bestuursleden zijn allen herkozen. Het volledige bestuur gaart er weer lekker tegenaan. De doelstellingen van onze vereniging zullen we uitdragen op plaatsen en tijden als dat nodig is. Na de pauze van de jaarvergadering hebben we kunnen genieten van de lezing over Jan van Stipriaan, baljuw en schout van Schagen, gehouden door Fred Timmer. Onze vereniging heeft samen met de Archeologische werkgroep Schagen een schoolgebouwtje in gebruik achter de school aan de Kivitlaan 63. Het betreft een noodgebouw met twee lokalen. Dit gebouw hebben we in het 4e kwartaal van 1992 betrokken. Het gebouw mochten we "om niet" gebruiken van de gemeente Schagen. De kosten voor onderhoud, energie en water etc. kwamen geheel en al voor onze rekening. Het gebouw was en is in een zeer slechte toestand en niet warm en droog te krijgen. Ook de plaats van het gebouw is achteraf zeer gebruikersonvriendelijk gebleken. In diverse jaarvergaderingen is gesproken over het behoud en beheer van een archief in een dergelijk gebouw. Het bestuur is er in geslaagd om een nieuw onderkomen te vinden. Vanaf 1 mei 1999 huren wij van de gemeente Schagen een ruimte van 16 m2 voor f3200,-- per jaar (inclusief energie). Het betreft een kleine ruimte in het voormalige Regio Centrum aan de A. Mauvestraat waar de Openbare Bibliotheek is gevestigd. Het archief zal overgebracht worden naar de nieuwe ruimte, die droog en warm is en t.z.t. gemakkelijk bezocht kan worden door de leden. Ingang Bieb, rechtsaf de trap op en dan de tweede deur links. Het vakantieseizoen begint er aan te komen, ik wens u allen een prettige vakantie, mooi weer en een goede gezondheid. Henk Hulshof Historische Vereniging Schagen e.o.

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 3