Werkgroep kerkgeschiedenis Werkgroep bouwgeschiedenis BESTUURSVERKIEZING Een volgend project is de uitvoerige beschrijving van de familie geschiedenis van de heren en vrouwen van Schagen. Daartoe zullen niet alleen de drie bekende archieven - Oud-archief gemeente Schagen, Heerlijkheidsarchief en Familie-archief-moeten worden geraadpleegd, maar zullen ook meer algemene archieven in vooral het Algemeen Rijksarchief in Den Haag moeten worden onderzocht. Een vooral tijdrovende en ook dure bezigheid. Na het boek De kerk op de Markt ligt het onderzoek naar de geschiedenis van de kerk op de Markt even stil. Het oud-archief van de Ned. Herv. Kerk is tijdelijk overgebracht naar het Rijksarchief in Haarlem. Het bovenstaande wil echter niet zeggen dat er op dit terrein niets meer te onderzoeken of te vertellen is. Wat dacht u van de Diaconie en het Oude Mannen- en Vrouwenhuis? De werkgroep bouwgeschiedenis heeft na een korte pauze de draad weer opgepakt en gaat zich intensief bezig houden met de inventarisatie van interessante panden in het Schager buitengebied. Ansichtkaarten en oude foto's Genealogie Agrarische geschiedenis Heerlijkheid Schagen Kerkgeschiedenis Bouwgeschiedenis Contactadressen werkgroepen C S. Kuijper, Plantsoen 15 1741 EM Schagen, 0224-215437 R.J.M. van de Pol, Jac. Ruijsdaell. 49 1741 KV Schagen, 0224-213539 A. Pijper, Lepelaar 10 1742 KW Schagen, 0224-212859 F. Timmer, Doornenhof 21 1741 ZG Schagen, 0224-215261 idem M.G. Pigge, Kreil 12 1768 BT Barsingerhorn, 0224-531976 Artikel 7 van de statuten bepaalt: Het bestuur treedt op de jaarvergadering in zijn geheel af, doch is terstond herkiesbaar. Voorzitter, secretaris en penningmeester worden in functie kandidaat gesteld en gekozen en maken deel uit van het dagelijks bestuur. Voorzitter H. Hulshof herkiesbaar Vice-voorzitter F. Timmer herkiesbaar Secretaris H.J. Hogervorst herkiesbaar Penningmr. H.P. de Boer herkiesbaar 2e Penningmr. R.J.M. v.d. Pol herkiesbaar lid J. Eichhorn herkiesbaar lid N.J. Grooff herkiesbaar lid M.G. Pigge herkiesbaar lid A. Pijper herkiesbaar lid vacature Vacature Door het overlijden van de heer A. Kapitein is er een vacature ontstaan. Als u interesse hebt om binnen het dagelijks bestuur actief mee te werken kunt u contact opnemen met de voorzitter Henk Hulshof. Historische Vereniging Schagen e.o. 7

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 9