Ziekenhuis. Vader en dochter hebben toeneen jaar niet meer met elkaar gesproken. Marianne dook onder bij de heer en mevr. Nauts in Darsingerhorn. aan het Ze trouwde in 1931 met Alexander Coppens. geboren 4-9-1891Het gezin kreeg twee kinderen: Harry die nog steeds in Alkmaar woont en Jonas Llias die in Israël woont. Marianne had samen op school gezeten met een meisje van Nauts uit Basingerhorn. In de oorlog kwam dit goed van pas daar men op een gegeven moment wilde onderduiken en Basingerhorn hier een goede plaats voor was. Dhr. Nauts was oorspronkelijk een vluchteling uit Belgie die in de eerste wereldoorlog (1914-1918) in Nederland was terechtgekomen. Het gezin was sterk anti Duits en derhalve bereid de Joodse familie Coppens de Vries onderdak te verlenen in hun boerderijtje. Op een gegeven moment was de boel echter toch verraden en vertrok me\ r Coppens naar het ziekenhuis van Hoorn waar ze de hele oorlog heeft gewerkt. Vader Koppens dook onder in Obdam bij de familie Arie en Stien van Kampen. Harry zat ondergedoken in Limburg en later in Zuid-Holland en zijn broer Jonas in Friesland. De hele familie was derhalve gedurende de rest van de oorlog van elkaar gescheiden. Als door een wonder hebben alle vier de familieleden de verschrikkingen van de oorlog overleefd. Na de oorlog ging moeder op zoek naar baar kinderen en men vond elkaar weer! Ze konden niet terug naar hun buis in Amsterdam daar dit in de hongerwinter van 1944 bijna helemaal gesloopt was om brandhout te krijgen. De hele familie heeft toen enige maanden gastvrij onderdak gekregen bij de familie Leguit te Schagen op de Hoep. Later is men verhuisd naar Alkmaar. Aldus het verbaal van de familie de Vries uit Schagen dat dankzij tips en aanvullingen toch nog redelijk compleet kwam. Ik dank de mensen die hun bijdrage hiervoor geleverd hebben.

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 9