i ijp Op de oproep voor een foto van Salomon en zijn vrouw kwam van onverwachte kant een reactie. Een lid van de Historische Vereniging wier zuster in Genemuiden woont kwam met een foto. Deze foto zou gemaakt zijn in de dertiger jaren t.g.v. het 50 jarig huwelijksfeest van de heer en mevr. Herschel (de ouders van Salomons vrouw). Op deze foto staan zowel Salomon, zijn vrouw en hun beide dochters. Ook is er nog een foto van Betsy en Bertha in 1931 gemaakt aan het strand van Zandvoort aan zee. De meisjes konden toen gelukkig nog niet weten wat voor vreselijke dingen er later met ze zouden gebeuren. Zo is er, al met al, nog heel wat informatie naar boven gekomen. Alles met betrekking tot deze familie zal binnenkort te zien zijn in het Regionaal Museum 1940-1945 in de slottoren. We sluiten af met het verhaal van mevr. Marianne Coppens de Vries, de zus van Salomon en de moeder van dhr. Harry Coppens. Marianne Coppens de Vries, de zus van Salomon werd geboren op 10.01.1896 te Schagen. Ze doorliep de Lagere School, die destijds was gevestigd aan de Loet te Schagen. Toen ze viertien jaar was kreeg ze verkering met een zekere Dirk Raat. Haar vader zag deze vriendschap niet zo zitten en stuurde haar daarom naar Den- Helder waar ze hulp in de huishouding werd bij de familie Schrijver. Later heeft ze in Schagen nog enige tijd gewerkt in de zaak van haar vader. Haar grootste wens was echter om verpleegster te worden. Haar vader wilde dit echter niet. Rond haar eenentwintigste jaar ging ze echter toch, tegen de wil van haar vader naar Amsterdam en werd daar leerling verpleegster bij het Centraal Israëlitisch 6

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 8