Van de voorzitter In memoriam Arie Kapitein Na tien Westfriese Marktdagen, die ik hoofdzakelijk in museum Vreeburg aan de Loet heb doorgebracht, is de rust in Schagen weergekeerd. Dit houdt in dat ik me weer moet omschakelen en aan een programma voor het komende seizoen moet gaan denken. Als het bestuur alles rond krijgt, dan ziet het nieuwe winterprogramma er goed uit. Voor oude foto's en films blijven we steeds geinteresserd. Een mooie oude film over Schagen en omgeving zoals Martin Plevier ons getoond heeft staat boven aan ons verlanglijstje. Hulp bij de diverse werkgroepen kunnen we nog steeds goed gebruiken. Ongetwijfeld kent u allemaal de door de vereniging verzorgde rubriek 'Schagen door de eeuwen heen' in het Zondagochtendblad. De man achter deze rubriek is ons lid Cees Knijper van het Plantsoen in Schagen. Inmiddels al jaren verzorgt Cees geheel zelfstandig deze rubriek. Prachtige oude foto's met leuke interessante teksten, week in week uit! Een compliment aan dit trouwe lid. die zoveel voor de vereniging doet, is op z'n plaats. Door deze rubriek krijgen we regelmatig aanmeldingen voor een lidmaatschap van de vereniging. Henk Hulshof Tijdens de vakantie bereikte ons het bericht dat Arie Kapitein was overleden. Ondanks dat hij kwakkelde met zijn gezondheid toch nog vrij plotseling. Arie was begaan met 'oud-Schagen'. Lang voordat de Historische vereniging een feit werd, had hij al oog voor de historisch waardevolle plaatsen die zo kenmerkend waren - en zijn - voor het centrum van Schagen. Hij schreef een boek over de veemarkt en maakte zich - samen met anderen - in de vrienden van het Oude Slot voor de achteraf niet haalbare herbouw van het kasteel. Toen de Historische Vereniging Schagen e o. werd opgericht was hij er natuurlijk bij Vanaf de eerste dag was hij bestuurslid en dat bleef hij. Arie Kapitein was de nestor van de Schager geschiedenis: hij wist enorm veel en kende enorm vee1 mensen uit het recente verleden. Meestal kon hij je wel vertellen wat en wie er op een oude foto stond. We zullen hem missen!

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 3