Het eeuwige parkeervraagstuk in Schagen Met medewerking van een paar plaatselijke vereenigingen, hoofdzakelijk meer van de vereniging "Algemeen Belang", wordt door de "Middenstands- vereeniging" jaarlijks in September een Winkelweek gehouden, welke door de smaakvollle etalages, de attracties voor het publiek in verband met die etalages en voorts door de diverse feestelijkheden op het gebied van sport, muziek, illuminatie, tentoonstellingen enz. georganiseerd steeds veel publiek trekken en dus volkomen beantwoorden aan het gestelde doel. Paraplu-optocht in 1930 Uit de rubriek "Voor den Alkmaarschen Kantonrechter" in het Schager Dagblad van 20 november 1937. Iedere plaats heeft zijn eigenaardigheid en Schagen kan bogen(?) op 'n parkeerverbod en parkeervraagstuk, dat in den ganschen omtrek meer berucht dan beroemd is. Vooral op marktdagen schijnt geen straat zonder 'n bord te mankeren, verboden te parkeren. De Berger verz.-inspecteur Nicolaas B. was op 26 Augustus in den parkeerval geloopen en kreeg verbaal. Niet zoo zeer om de eventueele boete, dan wel om het principieele van de zaak, had hij acte de presence gegeven, om den kantonrechter duidelijk te maken, hoe onoordeelkundig de boeten werden opgesteld. Zoo was hij dus op dien dag per auto gearriveerd en had hij tegen den achterkant van de beruchte parkeerpalen opgekeken, wat voor hem aanleiding was te veronderstellen dat hij zijn wagen veilig kon neerzetten. Deze bezwaren achtte men zoo groot, dat in de volgende zitting de verbalisant Flapper 'ns nadere uitleg zal geven, derhalve werd deze zaak aangehouden tot 26 November en kunnen wij andermaal smullen in het beroemde Schager- parkeerverbod. Helaas is het rechtbankverslag van 26 november niet in de krant terug te vinden en blijft de uitleg van de heer Flapper onbekend. 14

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 16