Hotel De Beurs verkocht Nieuw bedrijf in leegstaand pand SCHAGEN Binnenkort is de ves tiging van een nieuw bedrijf te ver wachten in het reeds enige maanden leegstaande pand, waarin tot voor kort hotel „De Beurs" was gevestigd. Vorige week is een voorlopige koopacte ge sloten, die echter op bepaalde punten onder voorbehoud geschiedde. Om deze redenen kon het makelaarskantoor Vis en Zn. te Schagen, die deze verkoop voor de Akzo behartigt, nog geen mededelingen doen over de toekom stige eigenaar van hotel „De Beurs". Geruchten als zou de Coöperatieve Verbrulkersverenleinft Noord-Hollands Noorden plannen hebben het pand als supermarkt in te richten, werden door de directie van dit bedrijf tegengespro ken. De uiteindelijke bestemming van ,,De Beurs", ao werd ons meègedeeld, ral binnen afzienbare tijd bekend zijn. Bericht in de Schager Courant van 31.8.1968. In 1561 stond er al een stevig pand Een keer in liet jaar was het 'hazen'-dag. De Banne-Polder schouwde op deze dag de sloten. De dag werd dan afgesloten met een diner waarin de haas het hoofd gerechtvormde. Verder vergaderde de harddraverij-commissie in De Beurs, hield de postzegelvereniging met Chiel de Waard en Jan Sleutel zijn ruilbeurzen en werden er bruiloften en partijen gevierd. Behalve met de bruiloften en partijen was er alleen met de Paasvee tentoonstelling levende muziek in De Beurs. Aat Pannekeet en later Gre Heddes waren de vaste medewerksters in De Beurs en hebben vele klanten van een gelagje voorzien. Het interieur van De Beurs bestond uit donker kleurig houten tafels en stoelen en een houten vloer waarop de donderdagen zaagsel werd gestrooid. Dit betekende iedere donderdag de hele vloer aanvegen. De Beurs verkocht In februari 1968 kwamen de eerste geruchten dat De Beurs verkocht zou worden aan Akzo-Kroon uit Alkmaar,welk bedrijf een supermarkt in het pand zou willen vestigen. Dit is niet doorgegaan. In april 1968 is De Beurs verkocht aan de Coöperatieve Raiffeissenbank te Schagen met de bedoeling er een bankgebouw neer te zetten. Uiteindelijk is de Amro bank er in gekomen. Noten: 1 Over de geschiedenis van het pand en de panden die eerder op deze plaats stonden is nog niet veel bekend. Wel weten we dat deze ver in de historie teruggaat. Op een kaart uit 1561 staat op de hoek van de Herenstraat al een flink gebouw, maar of dit een herberg was weten we niet. In het midden van de vorige eeuw stond op deze plaats een pand dat in bezit was van Willem Roggeveen Cz., koffiehuishouder en grondeigenaar, en Arie Knikker, winkelier en tapper. In de loop van de tijd werden er kleine stukjes grond bijgekocht, ondermeer 92 m2 van Arie Knikker en een stukje van het erf van gemeentesecretaris A.J. van Cantfort Arie Knikker deed zijn deel van het gezamenlijke bezit over aan Willem Roggeveen die zijn bezit later verkocht aan Gerrit Boontjes. Vermoedelijk in 1880 werden de oude opstallen afgebroken en werd er een nieuw gebouw neer gezet. Of toen de naam "De Beurs" voor het eerst gebruit werd is nog niet bekend, (red.)

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 13