en Reyer Schoen en Niek Groot allen uit Schagen, Jan Kooi en Jan Ruigrok uit 't Zand, Jan Groot uit Alkmaar, Frits en Douwe FJuizinga uit Den Flelder, Bertus van Smeeden uit Franeker en Herman Richter uit Amsterdam. Andere bekende personen die iedere donderdag in De Beurs aan de ronde tafel te vinden waren, zijn Jacob, Joh. en Jan de Veer, Martien Woudstra, Dirk Donker, Bram Borst, Fok de Wit, Jan Slachter en (boeren) Cees Berkhouwer. Ook waren er bedrijven en zelfstandigen die elke donderdag zitting hielden. De huiskamers en andere kamers werden voor een morgen bezet door de Raiffeisenbanken van Anna Paulowna, Schagerbrug en Winkel, de Zuivelbank van Alkmaar, de notarissen Reijntjes uit Wieringerwaard en De Kort uit Winkel en het boekhoudbureau van de Hollandse Maatschappij van Landbouw en Coveco. Sijtje de Veer, die jarenlang boven de zijzaal van De Beurs woonde moest dan noodgedwongen een ochtend in haar keuken verblijven. Zo waren er ook vaste tafels in het cafe voor bijvoorbeeld verzekeraar Gert Vis, de dierenartsen De Vries en Hakkesteegt, Dirk Geerlings en Gerard Schenk uit de Polder en oliehandel Marees-Kistemaker. Deze zittingen brachten ook altijd aanloop met zich mee. Vergaderen, kaarten en dansen Een vaste avond in De Beurs had de R.K. bridgeclub. Iedere dinsdagavond streden de families Nuyens, Schaafsma en Bruggeman alsmede Ab Ploeger, Siem en Kees Knuwer, Otto Kroon, Tom Deutekom, Jan Heddes en anderen om de hoogste punten. Op tweede Kerstdag hield deze bridgeclub elk jaar haar Kerstdrive. Verder hield de Rijkslandbouwvoorlichtings dienst iedere maand een 'assistenten' vergadering. Cees Bruin, Cees Mulder, Jaap Zwemmer, Piet Glas, Cees Zijdewind, Gert Dam en Klaas Borst en vele anderen kwamen dan in De Beurs. Ook de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, met onder meer de dames Wognum, de Vries, Rus, Hartog en Jimmink alsmede de Jongerenbond met Klaas Keetman, Daan Sleutel en de gezusters van Drunen, hielden hun bijeenkomsten in De Beurs. Menigeen zal op een zondagmiddag zijn eerste danspassen gedaan hebben in Qp de_e recemg kadasterkaart is de zijzaal onder leiding van mevrouw Gaat Tuyn.Bekend waren de mid- en het v~0uedige grondstuk volge- eindsoirees van de dansles. bouwd. 10

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 12