HULDE Nalatenschappen aan de Historische Vereniging Schagen e.o AAN DE BURGEMEESTER EN SCHAGENS BUBGER1J, bij hel openen van den SPOORWEG van de Stolpe naar Schaden Wijze: Broederlaat de enaren kUnken. Burgers laat ons feestlied klinken Zingen wij nit volle borst. Ja laat ons ter eere klinken, Van Willem drie onzen vorst. De Spoortrein komt nu klaar, Wij rijden al te gaar. Van Schagen naar het onde Stolpen maar, Welvaart verschaf hij eiken stand Leev' de Bnrgemeester van Schagcnsland. Welvaart moge hier steeds wonen Voorspoed moog in Schagen zijn Dat zij 't Spoorweg feest bekronen Bij het tintien van den wijn De spoortrein komt4 nu klaar Wij rijden al te gaar Van Schagen naar het onde Stolpe maar Welvaart verschaf hij eiken stand Leve de Burgemeester van Schagcnsland. Uit een liedbundeltje gedrukt bij F.W. Vislaake te Mannen wilt nu vrolijk. zingen Feesllijk uil de ruime borst Wil uw blijdschap niet bedwingen Leve onz' "diefde vorst O De Spoortrein komt nu klaar Wij rijden al te gaar Van Schagen naar het oude Stolpe maai Welvaart verschaf bij eiken stand Leve (ie Burgemeester van Schagenslaiid. d' Eerste steen is neer gelegen Leve de Oranje stam Nu wordt nelvaart hier verkregen Daar zij in ons midden kwam. De Spoortrein komt nu klaar, Wij rijden al te gaar, Van Schagen naar hel oude Stolpen maar. Welvaail verschaf hij eiken stand Leve de Burgemeester van Schagculand. Welvaart moge Schagen sieren Voorspoed zij gestaag haar deel Vlecht nu violijk lauwricren Rijd naar Stolpers dan maar veel De Spoortrein komt nu klaar, Wij rijden ai te gaar, Van Schagen naai' het onde Stolpe inaar Welvaart verschaf hij eiken stand Leve de Bnrgemeesier van Schagensland. Leve Sehagens, Burgervader Lang tot sieraad en tot vreugd Treden wij verheugd hem nader Om zijn minzaamheid en deugd. De Spoortrein komt nu klaar Wij rijden al te gaai- Van Schagen naar het oude Stolpe maar Welvaart verschaf hij eiken stand Leve de Burgemeester van Schagcnsland, Er wordt ons vaak gevraagd hoe men krantenknipsels, foto's, boekwerken en ander materiaal aan de Historische Vereniging kan nalaten. Helaas komt het nogal eens voor dat na een overlijden de nabestaanden de gedurende talloze jaren ten koste van veel tijd en moeite verzamelde materialen eenvoudig weggooien. U kunt dit voorkomen door een handgeschreven, gedagtekend en ondertekend codicil te maken, waarvan de tekst kan luiden: Ik ondergetekende (naam en volledige voornamen) legateer hierbij aan de Historische Vereniging Schagen en omstreken, statutair gevestigd te Schagen, het hieronder genoemde materiaal vrij van successie en/of andere rechten: (volgt omschrijving van de desbetreffende knipselverzameling, foto's, boekwerken enz, Plaats:Datum:Handtekening Wanneer U overgaat tot het maken van een dergelijk codicil, zullen wij het op prijs stellen indien U ons daarvan mededeling doet, b.v. door ons een copie te sturen. N B Deze regeling geldt niet voor geldbedragen, deze kunnen uitsluitend via een testamentaire beschikking worden nagelaten

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 4