Nieuwe plannen voor herbouw van het Schager Slot na rato te voldoen. Nog zal hij offieier voor handschoen geit geven aan den heer een quitantie van de twaalf honderd vier en veertig guldens veertien stuijvers bij hem officier volgens zijne opgaaff, in het sorteeren, nazien, opschrijven en inventariseeren van de voorgenoemde chartres en papieren op den huijze te Schagen met den schoolmeester voornoemt verdient, aan welke voorn, schoolmeester Pieter Swart, hij officier onder quittantie zal betalen, zijne verdiensten gehad en gedaan, in het helpen sorteeren. opschrijven en inventariseeren van de voorengenoemde chartres en papieren eene somme van drie hondert guldens Hollands courant welke voorsc. somme van drie hondert guldens aan hem officier door onze gemagtigde de Weduwe Anthonie van er Hout in 's Hage zal werden gevalideert en vergoet. Artikel 10 De heer van Schagen off zijne hooge voogden behouden wel expresselijk aan zig omme den officier van alle de voorsx. ampten te konnen en mogen excuseeren, zonder gehouden te zijn ietwes hoegenaamt aan den zeiven officier te restitueeren off daar van eenige reeden te geeven. Artikel 11 Op alle welke conditiën en voorwaarden de vorenstaande respective ampten en bedieningen worden aangenomen bij Jan van Stipriaan L.Z.bailliuw van St. Maarten en secretaris van onse heerlijkheeden Barsingerhorn, Colhorn, onder verband van zijn persoon en goederen, zoo roerende als onroerende geene uijtgezondert steelende dezelve ten bedwange en executie van alle regten en regteren en specialijk den edele hove van Holland en Westvriesland met verhaal van kosten, zullende het aan hem officier vrijstaan omme dese instructie tot zijne securiteit en tot zijnen kosten van de leenkamer van Holland te doen laten registreeren. En zijn van deze geteekend twee eensluijdende instrumenten bij ons ondergeschreeve tot Warfusee den 19e October 17 eenenzeventig. Was geteekend: Charles eveque et prince de Liege, De Lannoij,comtesse douariere d'Oultremont, le comte Lannoij de Clervaux q.q. zijnde in margine gesteld de drie hoog adelijke pitsieren in roode lacke.; lager stond en bij mij meede ondergeschreeve Jan van Stipriaan L.Z. in 's Gravenhage den 28e October 1771. Was geteekend J. v. Stipriaan L.Z. Bronnen: R.J.M.van der Pol - Fragmentgenealogie Van Stipriaan Uijttenboogaart Gemeente-archief Schagen Heerlijkheidsarchief - RANH Haarlem A. Kapitein Hoewel de vereniging "Vrienden van het Oude Slot" al jaren geleden is opgeheven blijft de nestor van dit gezelschap de heer A. Kapitein betrokken bij alle plannen rond een mogelijke herbouw van het kasteel. Het onlangs gepresenteerde Pleinenplan heeft hem weer aan het denken gezet en hij heeft op persoonlijke titel een nieuw voorstel bij de gemeente ingediend. Het voorstel dat integraal is opgenomen spreekt voor zich. De heer Kapitein stelt uw reacties op hoge prijs. 20

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 22