Verslag van de werkgroepen a Verslag van de secretaris Verenigingsgebouw De Kakelepost Presentaties Lezingen Werkgroep Ansichtkaarten en oude foto's 7 Het algemeen bestuur kwam 8 maal bijeen, evenals het dagelijks bestuur. Het bestuur was op 1 januari alsvolgt samengesteld: H. Hulshof voorzitter F. Timmer secretaris H.P. de Boer R.J.M. v.d. Pol 2e penningmeester J. Eichhorn M. Pigge lid A. Pijper N.J. Grooff lid A. Kapitein vice-voorzitter kandidaat penningmeester lid lid lid De vergaderingen van het bestuur en de werkgroepen worden gehouden in het verenigingsgebouw. Ook het archief is hier ondergebracht en voor onze leden beschikbaar. Het gebouw is in matige conditie, vooral het dak is slecht en bij zware regenval gepaard met harde wind niet helemaal meer dicht. De reparatie zal in 1998 een aanslag doen op ons budget, tenzij hier met behulp van vrijwilligers iets aan gedaan kan worden. Door de grote inzet van onze redactie is De Kakelepost dit jaar weer 5 maal verschenen. En werd dankzij de inzet van een groot aantal leden bij u aan huis bezorgd. Op de Open Monumentendag heeft de werkgroep Bouwgeschiedenis een monumenten overzicht verzorgd in de kerk op de Markt. De Braderie in Schagen was niet zo'n succes als in de voorgaande jaren. Door de slechte standplaats aan de Nieuwe Laagzijde was het aantal belangstellenden gering. De historische dag in de Grote Kerk in Alkmaar was een succes. Nieuwe leden leverde deze ag niet op hetgeen te verwachten was. Er zijn echter goede contacten gelegd met zusterorganisaties en nieuwe ideeën opgedaan. In 1997 zijn er twee lezingen gehouden. In maart was dat de heer F. Diederik over Het oude land en een combinatielezing van J. Eichhorn over de gemeentelijke monumenten en M. Plevier met oude smalfilms. De laatste lezing trok meer dan honderd belangstellenden. Contactpersoon: C S. Knijper Plantsoen 15 1741 EM Schagen 0224-215437 De werkgroep, welke nog slechts uit twee personen bestaat, werkt regelmatig aan de ordening van de zich langzaam uitbreidende verzameling foto's en ansichtkaarten. Wekelijks worden er foto's uitgezocht die, voorzien van een bijschrift, geplaatst worden in de rubriek "Schagen door de jaren heen" in het Zondagochtendblad. Hoewel er grote zorgvuldigheid bij het samenstellen van de teksten wordt betracht, zullen zij nooit volledig zijn, u wordt dan ook van harte uitgenodigd om te reageren en aanvullingen en verbeteringen kenbaar te maken. Door samenwerking kan er zo een volledig en betrouwbaar stukje Schager historie vastgelegd worden.

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 9