Historie van het spoor in de Noordkop, met Schagen in het middelpunt Sinds 1865 reden er treinen tussen Den Helder en Alkmaar over de zogenoemde spoorlijn "K". Een belangrijke rol was hierbij weggelegd voor Schagen. Door het aanleggen van diverse stoomtramlijnen, die alhier hun begin- of eindpunt hadden, kreeg Schagen een spilfunctie in het openbaar vervoer. De lezing van vanavond neemt u mee langs spoorse zaken op en langs de lijn Den Helder - Alkmaar. Er zal vooral teruggeblikt worden op het verleden, doch ook het heden krijgt zijn plaats. Bovendien zal aandacht worden besteed aan de lijn Alkmaar - Schagen via Warmenhuizen en de lijnen Schagen - Van Ewijcksluis en Schagen - Wognum. De presentatie is in handen van Peter Collet en Ed Barendrecht. Verslag van de jaarvergadering 1997 van de Historische Vereniging Schagen e.o., gehouden op 3 april 1997 in Het Oude Slot te Schagen. Aanwezig de bestuursleden H. Hulshof, F. Timmer, A. Pijper, R. van de Pol, N.J. Grooff. A. Kapitein en 26 leden. 1Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet de aanwezige leden hartelijk welkom. De voorzitter betreurt de afwezigheid van de scheidende secretaris. Deze wordt hartelijk bedankt voor het werk dat hij voor de vereniging heeft gedaan. Een passend geschenk zal hem t.z.t. overhandigd worden. 2. Mededelingen Bericht van verhindering is ontvangen van de bestuursleden J. Eichhorn, M. Pigge en J. van Beusekom. 3. Verslag van de jaarvergadering 1996 Het verslag van de jaarvergadering 1996 wordt, onder dankzegging aan de notulist, ongewijzigd goedgekeurd. 4. Financieel overzicht 1996 Het financieel overzicht wordt, door de voorzitter behandeld wegens afwezigheid van de penningmeester en ongewijzigd vastgesteld. 5. Begroting 1997 De begroting 1997, gepubliceerd in De Kakelepost van maart 1997, wordt ongewijzigd goedgekeurd. 6. Verslag kascontrolecommissie De kascontrolecommissie, bestaande uit de heren W. Gootjes en T. Stuifzand, heeft de financiële administratie keurig in orde bevonden. 7. Jaarverslag 1996 Het jaarverslag van de secretaris, alsmede de jaarverslagen van de werkgroepen, worden goedgekeurd. 4

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 6