Magnus van Schagen Reus Magnus van Schagen en prominente streekgenoten bespraken plaats bij de abdij van Egmond 12 W.K. van Schoneveld Reus Magnus van Schagen stierf op 6 september van een niet nader jaar, althans het dagregister vermeldt het jaartal niet. Deze laatste onvolkomenheid wordt begrijpelijk als we aan het einde van het register lezen dat het geschreven is in het jaar 1530 door broeder Boudewyn van 's Gravenhage, monnik in het klooster van Egmond en het daarna is nageschreven/gecopieerd door "den Edele Heer Diederik van Wiedenesse, gezegd Baans". Broeder Boudewyn heeft uit de diverse registers, die ruwweg drie eeuwen omvatten, en die uit verschillende handschriften bestonden, welke hier en daar slecht leesbaar of beschadigd waren, een geheel nieuw overzicht gemaakt, dat hij in volgorde van de maanden van het jaar indeelde. Zoals b.v. een heiligenkalender. En dit nieuwe register of necrologie is "later" door Diederik van Wiedenesse overgeschreven/gecopieerd. Dat er aldus onvolkomenheden ontstaan is logisch. In ons computertijdperk zijn schrijffouten het gevolg van onnodige slordigheden, maar hoe het ook zij, ze worden nog steeds gemaakt. Het register is in 1732 opgenomen in de "Kronyk van Egmond" en is uit het latijn vertaald door Kornelis van Herk en Gerard Kempher. Er bestaat ook een latijnse versie uit 1812 in "Huiszittend Leeven enz." door Mr. Hendrik van Wyn, IP deel. Beide boeken bevinden zich in het Regionaal Archief te Alkmaar. De abdij van Egmond. Tekening van Cl. van der Heek, 1650. Het leek me wetenswaardig na te gaan welke personen uit onze directe omgeving er alzo in de Egmonder Abdij een plaatsje bespreken met de bedoeling daar te worden begraven. Het was een elite kerkhof want graven en gravinnen en hun verwanten werden er ook bijgezet.

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 14