"De Kakelepost" IN JZOi?N£. POK J VÜJt 10 VAN DE SCHRIJVER: Beste "Kakelepostlezers Vanaf dit nummer gaan we van start met een nieuw fenomeen in uw blad. Ik weet dat ik me op gevaarlijk terrein begeef met iets te schrijven over een historisch figuur uit Schagen. Vooral in het blad van jullie vereniging. Echter omdat het verhaal niet louter uit historische feiten, maar ook uit een gezonde dosis fantasie bestaat, durf ik wel in het hol van de leeuw te kruipen. Opbouwende reacties op mijn bijdrage kunt u natuurlijk altijd bij de redactie kwijt. Negatieve recencies kunt u in het "groot archief" deponeren. Elk verhaal zal uit 6 tot 7 bladzijden bestaan, zodat per jaar een verhaal wordt afgerond. De inhoud houdt het midden tussen ware gebeurtenissen en fantasie Genoeg hierover! Maar, waarmee star- ten we nu "MET KUNST". Een stripverhaal noemt men n.1. wel de negende kunst. En we gaan het hebben over Cornelis Bok, maar dat staat al in de kop van dit schrijven. Hij werd geboren in Enkhuizen op 7 juli 1777, als derde kind in een rij van zes. Het ging economisch zeer slecht met Enkhuizen, en vader Bok verdiende op allerlei manieren de kost. Lantaarnopsteker, brugwachter, ja echt van alles is op zijn curriculum vitae terug te vinden. De inte resse in tekenen en schilderen heeft Cornelis meer van moeders kant mee gekregen. Een oom van deze zijde was behangselschilder, en zijn neef "Pieter de Goeje" tekende en schilderde ook. Het is mogelijk dat Cornelis zijn schilderervaring bij hen heeft opge daan. Wat hij met deze, en andere opgedane ervaringen in Schagen komt doen. Lees het

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 12