Werkgroep Genealogie Werkgroep Agrarische Geschiedenis Werkgroep Heerlijkheid Schagen Werkgroep Bouwgeschiedenis De werkgroep gaat nog steeds voort met de verzameling van familie advertenties uit de Schager Courant. De verzameling omvat inmiddels vele honderden annonces welke per jaar gebundeld zijn. Een aantal jaren is reeds voorzien van een index zodat het opzoeken vergemakkelijkt wordt. Aan de overige indexen wordt gewerkt. De werkgroep heeft contact met de stichting 'Bronhisgen' welke tot doel heeft het behouden en toegankelijk maken van historische bronnen. Momenteel worden de eerste proeven met het door de stichting beschikbaar gestelde computerprogramma genomen. Contactpersoon: R.J.M van de Pol Jac. Ruijsdaellaan 49 1741 KV Schagen 0224-213539 Door gebrek aan leden heeft deze werkgroep afgelopen jaar geen activiteiten kunnen ontplooien. Als u geinteresseert bent in de lokale agrarische geschiedenis en u wilt zich meer verdiepen in deze tak van de historie kunt u contact opnemen met de heer A. Pijper. Contactpersoon: A. Pijper Lepelaar 10 Schagen 0224-212859 Als de grote lijnen van het verhaal bekend zijn, word je alleen maar nog nieuwsgieriger naar details. Dat geldt ook voor de geschiedenis van de Heerlijkheid Schagen; een periode van 1427 tot ongeveer 1795. Sinds de verschijning van 'Heerlijk Schagen' is de grote lijn wel bekend; er zijn echter nog heel veel details die we nog kunnen en moeten onderzoeken. De familie-geschiedenis van elk van de heren en vrouwen van Schagen is nog nauwelijks aan bod gekomen. De deels in het heerlijksheidarchief aanwezige boekhouding is nog niet onderzocht. Maar eerst komt schout Jan van Stipriaan aan bod. Hij verdween aan het einde van de 18e eeuw - midden in een ogenschijnlijk prachtige crriere - plotseling met de noorderzon, maar werd in een logement aan de Nes in Amsterdam teruggevonden. Een speurtocht in diverse archieven leverde een ordner vol materiaal op. Contactpersoon F. Timmer Doornenhof 21 1741 ZE Schagen 0224-215261 Tot grote vreugde van de werkgroep zijn in 1997 een flink aantal panden in het centrum van Schagen op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst. Dit betekent echter niet dat de werkgroep nu overbodig is geworden. Hoewel de inventarisatie van de meest belangrijke panden in Schagen is afgerond, willen we de bouwgeschiedenis van de geselecteerde panden en eventuele voormalige bebouwing onderzoeken. We gaan op zoek naar oude foto's, bouwtekeningen, gegevens over de architect, de eigenaren en de bewoners. Dit is een interessante, maar omvangrijke klus, waar we wel wat hulp bij kunnen gebruiken. U bent van harte welkom, ook als u niet veel tijd heeft, want alle beetjes helpen! U kunt zich aanmelden bij Marjorie Pigge (0224- 531976). Contactpersoon M.G. Pigge Kreil 12 1768 BT Barsingerhorn 0224-531976 8

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 10