de voorzitter Terwijl ik dit schrijf, duurt het nog twee weken en dan is 1997 alweer verleden tijd.Het jaar is voorbij gevlogen en dan realiseer ik me, dat er weer 5 bladen zijn verschenen onder de leiding van de heren F. Timmer en R.J.M. van de Pol. Gelukkig krgen de heren af en toe hulp van leden, die ook een artikel hebben geschreven.Vanaf deze plaats wil ik die leden bedanken voor hun medewerking aan ons blad "De Kakelepost" Nieuwe schrijvers zijn ook in 1998 van harte welkom. Alle mensen die zorgen voor verspreiding van ons blad, mag ik hier niet vergeten. Allen hartelijk dank voor het werk, dat u voor de vereniging hebt gedaan. Dit jaar is de gemeentelijke monumentenlijst tot stand gekomen. Onze bestuursleden die in die gemeentelijke commissie zitting hebben hartelijk dank voor jullie inzet en gefeliciteerd met het behaalde resultaat. Op 20 november '97 hadden we weer een prachtige verenigingsavond. Voor de pauze hield Jan Eichhorn een korte lezing over de gemeentelijke monumentenlijst. Aan de hand van prachtige dia's gingen we de diverse monumenten langs. Er was veel belangstelling voor. Ruim honderd belangstellenden vonden de weg naar café het Oude Slot. Tevens mocht ik enige nieuwe leden inschrijven. Na de pauze vertoonde Martin Plevier enige films die door zijn vader waren opgenomen. Er waren diverse prachtige gebeurtenissen door zijn vader op de film vastgelegd. Na afloop was iedereen vol bewondering over de getoonde films. Martin je hebt veel mensen een groot plezier gedaan door dit voor onze vereniging te doen. Misschien zijn er nog wel meer oude films of dia's onder onze leden. Neem eens contact op met het bestuur. Wist u dat op 1 juni 1972 het verpleeghuis "Magnushof" in gebruik werd genomen. Op 29 juni 1971 werd het Nederlands Kaasmuseum aan de Hoep in Schagen geopend. Het museum werd dankzij het initiatief van het echtpaar Staverman tot stand gekomen. Helaas bestaat het museum niet meer. Dit zijn zomaar een paar gebeurtenissen uit de Schager historie van 25 jaar geleden. Ik wens u allemaal een voorspoedig maar vooral een gezond 1998 en veel plezier met uw hobby "De Historie van Schagen". Henk Hulshof

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 3