K. EïtIKS, Molenstraat, SCHAGEN Liberale kiesvereniging Donderdag jl. had in het lokaal van den heer Kos eene algemeene vergadering plaats van de Centrale liberale kiesvereeniging in het district Schagen. De te behandelen punten hadden zeker een talrijker opkomst verdiend, dan het geval was. Na opening der vergadering en lezing der notulen, wenschte de Voorz. de vaststelling van een reglement van orde, waartoe z. i., met eenige wijziging wel zou kunnen dienen, dat van de centr. kiesvereeniging van Enkhui zen. Daarop wordt dit voorgelezen en aan genomen. Het onderwerp „een kanaal Schagen—Enk huizen" werd daarop ingeleid door den heer Kloeke. De discussiën liepen over het belang daarvan voor Schagen en over de bezwaren ter verkrijging van het benoodigde kapitaal. 1 Het voorstel om pogingen voor de totstand koming aan te wenden, werd door de verga dering aangenomen. .uaaina werden door den heer Arkes, op ver zoek van den Voorzitter, eenige inlichtingen ge geven omtrent den stoomtram Schagon-Hoorn. Deze inlichtingen bepaalden zich tot de richting, welke de tram zal nemen, de stations welke zouden worden goplaatst en do ver moedelijke ontvangsten en uitgaven. De heer Kloeke voerde daartegen aan, dat de tram voor Schagen niet van zoo groot belang is, op grond dat men deze niet noodig heeft voor vervoor van vee naar Niouwediep of Texel en ook niet voor het vervoer van steen kolen, steen, grint, hout en ijzerwaren. De heer Waller is het met den heer Kloeke niet eens, doch meent dat voor Schagen, als marktplaats bij uitnemendheid, een tram zoer gewenscht is. Dat gevoelen wordt door meerderen gedeeld en de totstandkoming van een tramverbinding ten zeerste toegejuicht. Een voorstel van den Voorzitter 0111 aan Prov. Staten kennis te geven van de inge nomenheid der vergadering met het bedoeide plan, wordt daarop goedgekeurd. Burgerlijke Stand der Gemeente Schagen. ONDERTROUWDGeene. GETROUWDPieter Leur en Neeltje Kuiper. GEBORENMaria Catharina, dochter van Cornelis Huiberts en van Catharina Bakker. Petrus Nicolaas, zoon van Jan Reuzenaar en van Bijtje Winder. Petrus, zoon van Ileyer Kok en van Aaltje Stroet. OVERLEDENJan de Vries, oud 79 jaar en 11 maanden. Gerrit Mareos, oud 70 jaar 011 11 maanden. Schoolfeest Woensdag jl. was het feest voor de school jeugd van Barsingerhorn. In 3G wagens werd een rytoer gemaakt over Winkel, Nieuwe en Oude-Niedorp, Verlaat, Vennik, Grootewal en Schagen. By de terugkomst op het dorp werd het kleine volkje in de school ontvangen 011 onthaald op krentebrood, koek en chocolade, waarin zy zich duchtig weerden. Vervolgens werd, voorafgegaan door de kjeine kapel van Schagen, een optocht door het dorp gemaakt, daarna in de school weder versnaperingen uit gereikt en verder eene uitdeeling van prachtige pryzen aan die kinderen, welke jtich zoo weinig mogelijk aan moedwillig schoolverzuim hadden schuldig gemaakt. Ten slotte werden tot vermaak van 't jonge volkje eenige luchtballons opgelaten, die trots de nog al sterke wind, vry goed aan hare bestem ming beantwoordden. 's Avonds werd in het lokaal van den heer Slotemaker eene buitengewone vergadering ge houden van D. O. G., waartoe allen, die tot den feestdag hadden medegewerkt, tevens waren uit- genoodigd. De kleine kapel van Schagen, ver hoogde ook hier weder, evenals des middags in de school, de feestelijke stemming. 't Was een feestdag voor jong en oud. Kaasmakers Tot kaasmakers in de kaasfabriek In Barsingerhorn zijn benoemd D. Slikker en echtgenoote van Wieringerwaard. Ontvangen een mooie sorteoring TABAK ei SIGAREN, alsmede Tabak- en Sigarenpijpjes Bohloot'g; Eau de Cologne, Boschviooltjes ei Holdoot's Zeep. Let vooral op het merk: ZEILWEDSTRIJD, puike 3 cent sigaar, alsmede Margaretha 3 ets., Concours 3 ets lues 3 ets., Koning Willem III 3'/- ets., Ma nilla's 5, G en 8 el., Planteurs 8 ets., Blocn van Menado 2'/» ets., Entre Acts 27s ets KI Pabellon Pontonelies 2'/» ets., Denna Elvin 2'/, ets. en verschillende goede kwaliteit 2 ets KRUL- en echte IMHITORICO TABAK van 69, 60, 45, 49, 35, 25 en 18 cent per pond ÜC Ook voorradig: Visscr's Stremsel en puil puik Hollandsch Kaaskleursel, scheikundif zuiver. van 6 12 Juni. 20

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 22