Binnenland. De heer Burger liet omtrent dit voorstel de aanwezigen beslissen, waarvan de uitslag was, dat men nog heden eene commissie wenschte te benoemen. Tot leden daarvoor werden benoemd, door stemming (meest in getal genomen) de lieeren 0. Burger, T. Roep, P. van Twuyver, Jn. Over toom en J. C. Plomp. Laatstgenoemde niet ter vergadering aanwezig, werd daarvan kennis gegeven. Door den heer Plomp werd evenals dooi de overigen, de benoeming aangenomen. Na onderling nog over de goede zaak en het nuttige doel te hebben gesproken, ging de vergadering uiteen, en wacht men met belangstelling een volgende vergadering. Wij verheugen ons ten zeerste in dezen gunstigen afloop en twijfelen niet aan een verder goeden uitslag. Overtuigd als wij zyn van het nut van eene dergelijke vereeniging, sporen wij nogmaals aan tot deelneming: in de eerste plaats door den werkenden stand; gewis zal dan de belangstelling van de meer- gegoede burgerij niet achterwege blijven. Wij zullen de werkzaamheden der benoemde commissie niet vooruitloopen, doch stellen ons voor, om later, wanneer het nut der vereeni ging zich heeft bevestigd, meerdere wenken te geven, waardoor zulk eene vereeniging, met geen of geringe uitgaven, voor hare leden steeds meer nuttig kan zijn. Voorshands is het ons een voldoening, dat in den korten tijd van ons bestaan, wij de eerste stoot hebben mogen geven, tot de oprichting van eène vereeniging, welke zal blyken van zeer groot nut te zyn. SCHAGEN, 14 Juni 1890. Waterloofeest. Woensdag 18 dezer is het de 75-jarige gedenkdag van den slag bij Waterloo. In tal van gemeenten wordt die dag gemaakt tot een feestdag; in sommige voor oud en jong, in andere enkel voor het jonge Nederland. In onze gemeente hoorden wij van feest- plannen niet veel gewagen, is het de schuld van de spoedig daarop volgende kermis, dat een feestje niet noodig wordt geacht, of geeft het 3U van eene eeuw minder aanleiding tot feestbetooning dan een halve eeuw? Wellicht is het eerste het meest nabij de waarheidmogelijk ook dat met de steeds grooter wordende tijdsruimte van dien beslis- senden dag, de herinnering ietwat verflauwt. Toch zouden wij het betreuren, wanneer dio dag in onze plaats geheel onopgemerkt voorbij zoude gaan. Is de behoefte aan eene algomeeno feestviering niet groot, laat dan toch voor het jonge Nederland, die dag worden gemaakt tol; eene herinneringsdag, welke nog jaren in hunne gedachten zal blijven leven. Schatten gelds zijn daarvoor niet noodig. Zeker zullen velen zich nog met genoegen herinneren, de geestdrift, de opgewektheid waarmede de 50-jarige herinnering aan den slag bij Waterloo werd gevierd en die voor een tijd lang het geheele volk verbroederde. Welnu, laat een sprankje van die dankbare stemming ook thans nog worden aangewakkerd bij het jonge Nederland, en waar ouderen aan die feestbetooning zelve niet deelnemen, toono zij dan toch door het laten wapperen van Ifolland's driekleur hunne ingenomenheid met, den dag. Tot voorbeeld voor het jongere geslacht en ter eere van de weinigen, die als oude getui- gon van dien gedenkwaardigen dag, nog in Nederland leven, komt ons zulk eene uiting van dankbaarheid alleszins plichtmatig voor. R.K. parochie Dinsdag 24 Juni a. s. zal door den Bisschop van Haarlem, Monsign. Bottemanne in de Parochie Schagen het H. Vormsel worden toegediend. 19 Do Rot is in do val. llior is do ver.ichtolijko «orsira.m, dio hood on doegvn uit la.i»o laf hai tiglioit in do loop liot on door do dappere onvorsrhroUlvondo I'missen voor cemvig vernietigd is. Kn wij dus van dit inon-sf'-r flirts meer te vroozon held ion. En zit tot bespotting van d< Nnpoloonsgozindc in de val. Spotprent op Napoleon na zijn overijlde vlucht van Ivf slagveld van Waterloo.

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 21