V erenigingsnieuws VERENIGINGSAVOND Verenigingspostbus Op zoek naar huis, straat of buurt Nederlandse interieur-afbeeldingen Historisch Markt in Alkmaar Westfriese Gatenkaas Op donderdag 20 november 1997 zal er een verenigingsavond gehouden worden in café het "Oude Slot" aan de Markt in Schagen. De avond zal beginnen om 20.00 uur en c.a. 22.30 zijn afgelopen. Voor de pauze zal door de werkgroep Bouwgeschiedenis aan de hand van dia's het een en ander verteld worden over de samenstelling van de gemeentelijke monumentenlijst. Na de pauze worden er enkele smalfilms vertoond door Martin Plevier. Deze films zijn opgenomen door zijn vader, een van de eerste smalfilmers in Schagen. Op de films zijn unieke gebeurtenissen te zien uit het alledaagse leven in Schagen. De toegang voor leden is gratis, niet leden betalen f 5,~. Door een foutje bij de opmaak is het postcodenummer van de postbus van de vereniging verkeerd opgenomen in De Kakelepost. De juiste adressering is: Historische Vereniging Schagen e.o. Postbus 305 1740 AH Schagen Deze handleiding voor historisch huizenonderzoek waarover u ondermeer in de Schager Courant hebt kunen lezen, is in de bibliotheek opgenomen. Op 27 september heeft een delegatie van het bestuur de vereniging vertegenwoordigd op de Historische Markt in de Grote kerk in Alkmaar. Tijdens deze interessante en gezellige manifestatie van historische verenigingen uit Noordholland zijn leuke en leerzame contacten gelegd. Het kunsthistorisch instituut van de Rijks Universiteit Leiden zoekt voor een onderzoek naar het Nederlandse interieur voor 1900 afbeeldingen. Dit kunnen schilderijen, tekeningen of foto's zijn waarop het hollandse binnenhuis is afgebeeld. De artistieke kwaliteit van de afbeelding is niet belangrijk. Mocht u iets interessants hebben voor dit onderzoek neemt u dan contact op met het bestuur. Op zaterdag 18 september is tijdens een middagsymposium in kasteel Radbout in Medemblik de publicatie "Westfriese Gatenkaas" een inventarisatie van pblicaties over de geschiedenis van Westfriesland ten doop gehouden. Een exemplaar van deze publicatie is in bibliotheek opgenomen. Dit symposium was georganiseerd door de Commissie Geschedschrijving van het Westfries Genootschap. 3

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 5