mm Van de voorzitter KWËmm In het vorige nummer van "De Kakelepost" stond een artikel van ons lid Cees Kuijper over de transportondernemer Jan Barsingerhorn, Tolkerdijk 14 te Schagen. Bijna gelijk met het verschijnen van ons blad is, na een kortstondig ziekbed. op 18 september j.1. de heer Jan Barsingerhorn op 82 jarige leeftijd overleden. In het crematorium is door de familie en vrienden vol lof gesproken over het bewuste artikel over de overledene. Vanaf deze plaats wil ik zijn vrouw en familie veel sterkte toewensen met dit verlies. In december houdt de gemeenteraad van Schagen de jaarlijkse begrotingsvergadering. In die vergadering wordt o.a. beslist of de wolveemarkt van Schagen wordt opgeheven. De oudste markt van Nederland houdt dan eventueel op te bestaan. Historisch gezien zou het erg zonde zijn als de markt weggaat. Maar het probleem is niet alllen het financiële aspect, want ook de veehouder zou meer moeten doen om te zorgen dat er voldoende wolvee voor de markt aangeleverd wordt. De aanvoer van wolvee loopt de laatste jaren hard terug, als daar geen verbetering in komt gaat de markt automatisch ter ziele. Dus we mogen de zwartepiet niet alleen bij de politiek leggen Het bestuurslid Arie Kapitein heeft een prachtig automuseum aan de Lagedijkerweg la te Schagen, wat een bezoek waard is. Het museum heeft er een grote publiekstrekker bij. Arie heeft via vrienden in Amerika daar een Buick Sedan de Luxe uit 1925 aangekocht. Zo'n museum zie je weinig en alles wordt door hem zelf gedaan. Ik vind dat we dit wel eens mogen noemen, want hier is zoveel te zien en te horen op historisch gebied van de auto. Deze maand vertoont ons lid M. Plevier enige films, die door zijn vader indertijd zijn gemaakt. Ik hoop velen van u daar te zien. Henk Hulshof A. Kapitein Nieuwstraat 57 Schagen 02240-14525

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 3