Buitenland. GEVRAAGD: Meid-Huislioudster. BIBLIOTHEEK. Gehuwde lieden, om in een Kaas- fabriek werkzaam te zijn. Te houden verkoopingen S£«h4™a.' c. Bükger. Aan de kaasmarkt te Londen wordt sedert eonigen tijd een product aangevoerd, en wat erger is, zooveel mogelijk als kaas verkocht, hetwelk tot deze maar in verhouding staat als margarine tot boter, en uiterlijk evenzeer op het natuurlijke zuivelproduct lijkt. Het zal nog wel noodig worden, de zuivelboeren ook in bescherming te nemen legen de knoeierijen in den kaashandel, de natuurkaas tegen hare imitatie en misschien zelfs, zooals in Friesland niet geheel ten onrechte gevraagd werd, de langs den gewonen weg bereide kaas tegen de concurrentie der inferieure, uit gecentrifugeerde melk bereide fabriekskaas. TONEEL-ILLUSIES Het toppunt van tooneelschikkingskunst is te Nieuw-York bereikt in het „Union Square Theater", waar electriciteit wordt toegepast. In een tooneelstuk komt niet meer of minder dan een volledige wedren van paarden op het tooneel. Men ziet paarden gestrekt galoppeeren, door echte sporen en zweepslagen aangedreven; de afsluithekken, de boomen, de heuvelen op den achtergrond verdwijnen achter hen, alsof ze zich inderdaad in het oneindige verloren. De zinsbe goocheling is volkomen tot het oogenblik, waarop het publiek den winner toejuicht, uie het eerst den eindpaal bereikt. Dit effect wordt bereikt met electrisch motoren, die onder het tooneel zijn aangebracht. Een der motoren doet met gelijkmatige snelheid het doek draaien, waarop het landschap geschilderd is, dat terug moet gaan om den toeschouwer den indruk te geven, dat de paarden voóruitkomen. Eeije andere machine doet in dezelfde richting een vloer "draaien, waarop de 'paarden loopen. Deze ziet men voortdurend op dezelfde plaats op het tooneel, daar de grond even snel onder hen wegdraait als zij loopen. Doch dit is nog niet alles. Er is eene afzonderlijke machine om een hevige tocht voort te brengen, en deze doet de manen en staarten fladderen en werpt een wolk van stof op, zoodat iedereen zich op een echten wedren meent te bevinden. van 2 tot 7 Juni. Zich aan te meidon vóór of op 5 Juni a. s. bij den Heer J. VAN DEK HOEST, te Barsin- gerhorn. Er wordt gevraagd een Meid-Huishoudster uit den boerenstand, liefst tusschen de 25 en 35 jaar oud, van zedeljjk gedrag, om met primo Juli a. s. in dienst te treden bij H. BLANKMAN te Koegras. Er zijn nog- eukele lezers, die nog boeken in hun bezit hebben. Daar het nu de tyd is van het opknappen der bibliotheekboeken worden diegenen beleefd verzocht dezelve terug te bezorgen. Maandag 2 Juni. Te Kolhorn Huismanswoning en weiland. Dinsdag 3 Juni. Te Kolhorn Vee, boeren- en bouwgereedschappen, huisraad, inboedel en manufacturen. Woensdag 4 Juni. Te Zyjpe, aan den Belkmer- weg: Houtwerk, riot en steenen; (afbraak). Te Helder: 15 perceelen bouwterrein. Zaterdag 7 Juni. Te EdamEen woonhuis met pakhuis en Erf. 20

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 22