De Kleine Courant VOOR SCHAGEN ER OMSTREKEN. OFFICIEEL GEDEELTE. Zaterdag 31 Mei. Aü. 181)0. Nuttige Zaken. N°o 9i Uilgevers Burger C° POLITIE. Vermist uit eene weide nabij den meelmolen alhier, in den nacht van 24 op 25 Mei jl.een zwaH lam, met een touwtje om den hals en een roodaardmerk op het rechteroor. Inlichtingen hieromtrent worden vorzocht ter Secretarie dezer gemeente. In een vorig nummer schreven wij onder bovenstaand opschrift een opstel, waarin door ons werd betoogd de wenschelijkheid tot oprichting van eene Vereeniging tot onderlinge ondersteuning bij ziekte. Een paar weken zijn sinds dien tijd voorbij gegaan, doch of aan het door ons geopperde plan uitvoering zal worden gegeven, daarvan bleek ons nog niets. Verwonderen doet ons dat niet zoo erg eene spreekwijze luidt: onbekend maakt onbe mind, en dat die spreekwijze ook wel van kracht zou zijn, bij het plan door ons voor gesteld, kwam ons zeer wel mogelijk voor. 't Is nu eenmaal de gewoonte bij vele menschen, om met schuwen blik te bezien datgene wat niet tot de gewone dingen behoort of waarvan men geen aanschouwelijk beeld heeft. De ondervinding leerde schrijver dezer re gelen op eene vroegere woonplaats, toen door hem eene poging werd gedaan om eene Ver- eeniging als hier bedoeld in het leven te roepen, de waarheid van het „onbekend maakt onbe mind," vooral bij hen, die het meeste belang bij zulk eene Vereeniging hebben. De onder vinding leerde echter ook, hoe door meer ont wikkelden en gegoeden die poging werd toe gejuicht en gesteund, en dank zij het vasthouden aan het voorgenomen plan, kwam in korten Laag zijde le iSc hagen. tijd de gewenschte Vereeniging tot stand; dat het nut er van werd erkend, daarvan getuigde spoedig de ruime toetreding van leden. Indachtig aan die ondervinding en overtuigd van liet groote nut der door ons bedoelde Vereeniging, stellen wij tegenover het „onbe kend maakt onbemind," het spreekwoord een aanhouder winten willen daarom nog eenige regelen aan dit doel wijden. Hoorden wy nog niet van eenige uitvoering van hét door ons besproken plan, toch kwamen eenige gedachten over ons schrijven ons ter oore, en 't is tot nadere toelichting dat wij op ons schrijven terugkomen. Sommige der aangevoerde bezwaren zijn zoo onbeduidend en zoo weinig steekhoudend, dat het niet der moeite waardig is daartegen iets te zeggen. Wanneer wij hooien: zoo iets kan hier niet tot stand komen, dan begrijpen wy daaruit dat men tegen de moeite opziet; 'tis dan ook wel het gemakkelijkst als men zich geen moeite voor iets wil getroosten, om maarte zeggen: „dat kan niet;" 'tgetuigt echter van weinig energie. Andere opmerkingen, als: „dat zou al weel een dubbeltje 's weeks zijn," of „de hoofden varen er wel bij," en zoo meer anderen, ge tuigen van zoo weinig degelijkheid, dat wij daarop het stilzwijgen bewaren. Tot ons genoegen hoorden wy evenwel ook betere stemmen, van personen, die elders de werking van dergelijke Vereenigingen hadden leeren kennen. Al de verschillende opmerkingen zullen wij dus niet beantwoorden, alleen de twijfel, of niet zulk een geringe contributie eene. derge lijke Vereeniging zal kunnen bestaan, zullen wy trachten weg te nemen. In ons vorig opstel vermelden wij reeds een en ander van de bestaande Vereeniging te den Burg op Texel, en 'tgeen wij daarvan 18 I)it blad verscbyiit lederen Zutei ilngmoreeii. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor ScnAGEN 25 Cts. Franco pre post door geliool Nederland 85 Cts. - Naar liet buitenland met verhoo- ging der porto's. Advertentie» vóór Vrijdntmlddng 2 uur. Pi \js der AdrcrtcnUfn Van 1 tot 5 regels 25 Cts. lodore regel meor 5 ('ti Groots lettors en Vignetten worden naar plaatsruimte borekend. Bew(Jsnummors 2 Cis. por nummer.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 20