De Kleine Courant VOOR SCHAGEN EN OMSTREKEN. N°0 8, Zaterdag 24 Mei. A°. 181)0. Uilgevers Burger C°. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD. Alle leden waren tegenwoordig. Door den heer burgemeester was kennis ge geven, dat hij verhinderd was deze vergadering bij te wonen, dientengevolge neemt de heer Hazeu als oudste wethouder, het voorzitterschap waar. Na lezing der notulen, wolke worden goedge keurd, doet de Voorz. mededeeling van een inge komen schrijven van den heer P. C. de Moor, verzoekende wegens ziekteomstandigheden, tegen 1 Aug. e.k. ontslag als onderwijzer alhier en tevens om dezelfde redenen, oin reeds omniddelijk de plaats te mogen verlaten. Door B. en W. was op dit adres, na ingesteld onderzoek en adviezen van het hoofd der school en den geneesheer, goedgunstig beschikt. Tever.s was door B. en W. eene oproeping gedaan voor sollicitanten, met acte voor fransch en gymnastiek, yoor de vacante betrekking. Door den raad wordt een en ander goedgekeurd. Adres van de Uitgevers der „Kleine Courant,,f verzoekende om begunstigd te worden met de plaatsing van publicatiën, bekendmakingen enz., en ook van advertentiën van wege de gemeente, in hun blad. Door Burg. en Weth. wordt geadviseerd om, daar het of&cieel en de advertentiën alreeds in de „Schager Courant" worden geplaatst, het adres van de hand te wiizen. De heer Plomp het woord bekomende, deelt mede dat Burger hem aangaande dit adres had te kennen gegeven, dat het zijne bedoeling niet was om voor het plaatsen van gemeente.bekend- makingon geldelijke vergoeding te erlangen, doch alleen vergunning tot opname, en wat de adv. betreft, als gewoonlijk. Wat het eerste betreft, meende de heer Plomp, dat daar niets tegen kon ziju, aangaande het tweede gedeelte, n.1. plaatsen van adverteutien, dit aan het oordeel van B.enW. over te laten. Spr. stelt daarom voor verlof tot overname der publicatiën te verleenen, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aange nomen. Laagzijde le Sc hagen. De heer v. d. Maaten voegt hier nog aan toe, dat aan Burger Co, ook te kennen zal worden ge geven, dat de opname gratis mag geschieden. Stoomtram Hoorn - Schagen Missive en stukken betrekking hebbende op den stoomtrambaan van Hoorn naar Schagen, daarna nan de orde gesteld, gaven veelvuldige stof tot bespreking. Het advies van B. en W. in deze luiddedat zy ook na de inzage van al die stukken, zich geen oordeel nog kunnen vestigen over de vraag of de aanleg van die baan bovorderiyk kan zyn aan Schagen's bloei, ja dan neen. Mocht de raad deze vraag bevestigend beant woorden, dan stellen zij voor van gemeentewege f 10,000 subsidie te verleenen. In het tegenover gestelde geval, adviseeren zij af te wachten welko de beslissing zal zyn van Ged. Staten. Zeer ten gunste van de ouderneming waren de discussien niet. De Voorz. herinnert er aan dat te Hoorn, waar voor dit doel f 30,000 was gevraagd, door eene commissie van den Raad was geadviseerd om slechts f 20,000 toetestaan; overigens meende de Voorz. dat het toch zekér wel eene belangrijke kwestie is, daar de heeren Donker en van Dedem er zoo voor zyn. De heer Plomp wyst er op, dat hier van geen maatschappy sprake is, doch alleen de persoon van den heer Arkes al die adressen inzond. Spr. meent dat de ingediende begrooting zal blijken, by exploitatie, veel te laag te zijn; hy vindt eene Bubsidie van f 10,000 te hoog en meent dat voor Schagen eene Bubsidie van f 5000 voldoende is. De heeren v. d, Maaten en Voorman achten eene subsidie van f 2000af3000 voldoende. De heer v. d. Maaten verwondert zich niet dat de heer Donker zoo voor deze zaak yvert, daar lokale belangen hierby betrokken zijn. Volgens spr. wenscht de meerderheid te Hoorn geen tram, nöch naar Schagen nöch naar Alkmaar; verklaren enkelen te Hoorn zich voor deze beweging, niet 14 Dit blad verschijnt lederen Zntcrdngmornen. Abonnementsprijs per H maanden Voor Sciiagen 25 ets. - Franco per post door gohoel Nederland 35 Cts. - Naar hot buitonland met verhoo ging der porto'B. Woensdag 21 Mei, 's morgens ten 10 uur. Advertentie» vóór Vrijilnaiiilddnir 2 uur. Vrijs der AdvcrtcnWn Van 1 tot 5 regels 25 C'ts. Iedere regel meer r. rte Groote letters en Vignetten worden nnar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 16